Indriķis, Ints, Namejs

Latvijā koncertēs japāņu superzvaigzne – džeza pianiste Hiromi

Uzsākta biļešu tirdzniecība uz Latvijā gaidāmās Japānas superzvaigznes, spilgtās džeza pianistes Hiromi koncertu, kas norisināsies 2019.gada 6.oktobrī koncertzālē “Lielais dzintars” un būs vienīgais pianistes koncerts Ziemeļeiropā, kā arī koncertzāles vērienīgākais nākamā gada notikums.

2019. gada pavasari ekstravagantā pianiste un komponiste aizvadīs sava jaunā mūzikas albuma “Solo” zīmē un dosies albuma pasaules koncertturnejā. Koncerts Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” būs vienīgais Ziemeļeiropā. Koncerttūres ietvaros Hiromi uzstāsies arī Vācijā, Šveicē, Krievijā, Kanādā, ASV un Lielbritānijā. Tūres koncerti Ķelnē, Maskavā, Honolulu un Mančestrā jau izpārdoti.

“Neviens no pasaules pianistiem klavieres solo formātā nespēlē ar tik apbrīnojamu virtuozitāti un aizraujošu neparedzamību kā to dara Hiromi – "Grammy" balvas ieguvēja, viena no izcilākajām mūsdienu pianistēm”, definē mūzikas enciklopēdija ”All Music Guide".

Izpelnoties Japānas brīnumbērna slavu, jau pusaudzes gados Hiromi klavierspēli attīstīja pie viena no mūsdienu vadošajiem džeza pianistiem Čika Koreas un uzstājās kopā ar Eiropas vadošajiem orķestriem. Vēlāk viņas skolotāju un skatuves partneru vidū bija arī leģendārais džeza pianists Oskars Petersons  un Ahmads Džamals.

Vēl būdama Bostonas Bērklijas mūzikas koledžas studente, pianiste ASV laida klajā savu debijas albumu. Apvienojot klasiskās mūzikas repertuāru ar dziļu džeza tradīcijas izpratni un roka elementiem, Hiromi izdevusi jau duci mūzikas albumu.

Līdzīgie raksti