Haralds, Almants

Populāri mūziķi pirms mūzikas ierakstu gada balvas tiekas ar faniem. FOTO

Otrdien, 29. janvārī, T/C Origo 2. stāvā “Zelta Mikrofona” balsošanas telpā norisinājās kārtējās tikšanās ar māksliniekiem – šoreiz ar mūziķi Donu un reperi Ozolu, kā arī ar soulmūzikas dziedātāju Kristīni Prauliņu. Un jau nākamajā dienā, 30. janvārī, atbalstītāji tikās ar dziedātāju Aiju Andrejevu.

Dons (Arturs Šingirejs) un Ozols (Ģirts Rozentāls) sapulcināja lielu atbalstītāju pulku, kas mudināja mūziķus dalīties pieredzē par dažādām saistošām tēmām, piemēram, abu mākslinieku karjeras uzsākšanu, “zenīta” laiku, lielākajiem panākumiem, kā arī praktiskas lietas – par to, kā notiek mūzikas radīšana un kā puišiem izdodas tikt galā ar stresu pirms uzstāšanās, vai tieši otrādi – kādi ir smieklīgākie atgadījumi, ko izraisījis uztraukums. Uz jautājumu, vai ir kāds sapņu projekts, kurā gribētu sadarboties ar kādu Latvijā zināmu mūziķi, abi vienbalsīgi atbildēja, ka tāds jau ir noticis, un kopīgais darbs pie “Salauzta sirds” ir bijis viens no visinteresantākajiem un varenākajiem.

Skaistās balss īpašniece Kristīne Prauliņa dalījās ar personīgo pieredzi, kas gūta, darot lietas, kuras pašai patiesi interesē un par kurām “acīs deg dzirkstele”. Kristīne ir lielisks piemērs tam, ka vēlēšanās piepildās, ja tām tic un tās tiek izteiktas skaļi – tieši tā dziedātājai izveidojusies panākumiem un atziņām bagātā sadarbība ar Maestro Raimondu Paulu, Latvijas Radio bigbendu, kā arī dažādiem citiem mūziķiem, piemēram, grupu Very Cool People, reperiem ansi un Edavārdi. Klātesošajiem bija unikāla iespēja gūt nelielu ieskatu Kristīnes Prauliņas skaistajā dziesmā, kas oriģināli bijis kā īpašs veltījums brālim kāzās, bet plašākai auditorijai būs pieejama tikai marta sākumā.

Uz tikšanos ar atbalstītājiem Aija Andrejeva neieradās viena, bet gan ar veselu komandu – producentu Kasparu Ansonu, bundzinieku Kasparu Pļavnieku un dziedātāju Annu Zankovsku. Izvēle uzstāties kopā ar citiem mūziķiem nav nejauša, un pati dziedātāja arī atzīst “Galvenais, radot mūziku, ir atrast īstos domubiedrus, ar kuriem viegli var sadarboties un domāt “uz viena viļņa”. Un man ir paveicies, jo šodien viņi ir kopā ar mani.” Tirdzniecības centrs pieplūda ar visiem iemīļotām dziesmām no Aijas jaunākā albuma “Mēs pārejam uz tu”, tostarp dziesmu “Blēņas”, kas ir izvirzīta mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons”. Klātesošajiem bija iespēja piedalīties konkursā, kur viens no dalībniekiem varēja iegūt sev iepriekš minēto CD, izstāstot kādu savu sadarīto blēņu.

Gan “Salauzta sirds”, ko izpilda Dons un Ozols, gan Kristīnes Prauliņas, Raimonda Paula un Latvijas Radio bigbenda dziesma “Kamēr tev ir mīla”, gan Aijas Andrejevas “Blēņas” ir izvirzītas mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons” nominācijā “Origo Zelta dziesma 2018”, kur uzvarētāju nosaka tikai tautas balsojums vietnē https://www.origo.lv/zelta-mikrofons/.

Nākamās tikšanās ar mūziķiem notiks 1. februārī plkst. 16:00 ar grupu “Instrumenti” un Intaru Busuli, bet 5. februārī plkst. 16:00 ar grupu “The Sound Poets” T/C Origo 2. stāva “Zelta Mikrofons” balsošanas telpā.

Mūzikas ierakstu gada balva “Zelta Mikrofons” norisinās jau 23. reizi. Apbalvošanas ceremonija notiks 12. februārī Dailes teātrī. Ceremoniju klātienē apmeklēs visi nominanti, atbalstītāji, žūrijas pārstāvji, bet ikviens interesents Latvijā un citur to varēs vērot tiešraidē Kanālā 2, portālā Skaties.lv, kā arī ar nelielu nobīdi kanālā LNT.

Līdzīgie raksti