Māris, Mārica, Maigurs

Latvijā filmētais grupas Lanskoy & Co video “Dzīve izkliedētā gaismā” saņēmis Londonas starptautiskās kino prēmijas galveno balvu

Radošā tandēma Dmitrija un Jekaterinas Lanskoju kino stāsts “Dzīve izkliedētā gaismā”, kas tika filmēts Latvijā, ieguvis prestižās Londonas starptautiskās kino prēmijas galveno balvu L.I.M.P.A 2019 kategorijā “Labākais ārvalstu video”.

Kino prēmija L.I.M.P.A tika izveidota 2015.gadā, lai izceltu sasniegumus dažādās kinomākslas jomās, stiprinātu attiecības starp kinematogrāfistiem visā pasaulē un atbalstītu turpmāko filmu izplatīšanu. L.I.M.P.A pasākumi katru gadu notiek Lielbritānijā, Spānijā un ASV.

Romantiskais kino stāsts par dejotāju un horeogrāfu “Dzīve izkliedētā gaismā” ir radošā tandēma Dmitrija un Jekaterinas Lanskoju kopdarbs. Dmitrijs ir zināms kā grupas Lanskoy & Co. dziesmu autors un līderis, kura hitu vidū ir “Krītu” (OST Fizkultūras skolotājs), “Trūkst vārdu”, “Tu man patīc”, “Bezgalīga vasara”, kā arī ar mūzikas producenta darbu un vairāku populāru seriālu, tostarp “Universitāte”, “Voroņini”, “Astoņdesmitie”, “Reālie zēni”, un filmu “Līdz nāvei skaista”, “Es tievēju”, u.c. skaņu celiņiem. Jekaterina ilgus gadus strādāja Igora Krutoja kompānijā “ARS” par režisori – inscenētāju, ir bijusi populāru televīzijas projektu “Rīta pasts”, “Gada dziesma”, “Jaunais vilnis” režisore, Jūrmalā vadījusi šovu Laima Rendezvous.

Video scenārija idejas autore ir Katu (tas ir Jekaterinas Lanskojas radošais pseidonīms), viņa arī izpildīja galveno lomu kopā ar  pazīstamo Latvijas dejotāju, Eiropas čempionāta sarīkojumu dejās laureātu Vjačeslavu Višņakovu. Stāsts daudzējādā ziņā ir biogrāfisks, jo abi Jekaterinas vecāki bija profesionāli horeogrāfi. Bet “Dzīves izkliedētā gaismā” muzikālā bāze bija grupas Lanskoy & Co singls, kas nosaukts par godu Josifa Brodska dzejolim ar tādu pat nosaukumu. Dzejnieka daiļrade iedvesmoja Dmitriju dziesmas rakstīšanai un iesāka veselu mākslas projektu.

“Šīs prestižās balvas saņemšana ir līdzīga atslēgai uz jaunu pasauli ar bezgalīgām iespējām. Pēdējos desmit gadus es veltīju bērniem, tas ir devis man spēkus, taču šī balva ir atbilde visiem maniem jautājumiem un šaubām. Es varu un tagad ir mans iznāciens! Zinu, ka ir dejotājas, kas ir desmitiem reižu labākas un profesionālākas nekā es. Taču es dejoju ar dvēseli! Un biju laimīga par pašu procesu, nedomāju par slavu un naudu. Man tas ir brīnums, ka mana ideja tika tik augstu novērtēta! Ticu, ka tas ir tikai sākums, tagad nav bail īstenot visas mūsu daudzās idejas un ieceres,” pastāstīja Jekaterina Lanskaja.

Jekaterinas ideju īstenoja profesionāļu komanda no Latvijas:
Režisors inscenētājs – Ruslans Fradkins;
Operators inscenētājs – Jānis Andrejevs;
Horeogrāfe inscenētāja – Edīte Ābeltiņa;
Grima māksliniece – Emīlija Eglīte; 
Kostīmu mākslinieks – Anatolijs Ksenofontovs;
Izpildproducente – Nika Stepanova.

Šī radošā dueta cienītājiem jaunus projektus nenāksies ilgi gaidīt — plānu tuvākajai nākotnei ir patiešām daudz. Pirmkārt, ir iecere par fantāzijas ģimenes kino Rolana Bikova stilā, taču izstāstītu modernā valodā. Otrkārt, kopējs projekts ar horeogrāfu Gintu Dancīti (arī viņš strādāja pie “Dzīves izkliedētā gaismā”) — teatrāls eksperiments, kas apvieno deju un drāmu, un balstās leģendārās kino režisores Lenijas Rīfenštāles biogrāfijā. Un, visbeidzot, jauni muzikālie un video darbi, kurus jau šogad ieraudzīs skatītāji.

Līdzīgie raksti