Agnese, Agnija, Agne

Latviešu jaunie komponisti gūst panākumus starptautiskos konkursos

Pagājušajā nedēļā saņēmām priekpilnas vēstis par divu jauno latviešu komponistu uzvarām Starptautiskajos kompozīciju konkursos - Madara Pētersone ieguva 1. vietu Karla Orfa kompozīciju konkursā Minhenē, savukārt, citas jaunās komponistes, liepājnieces Lauras Gustovskas kompozīcija tika atzīta par labāko viendabīgo koru grupā Starptautiskā kora mūzikas konkursā Orfeó Català Barselonā, informēja Latvijas Komponistu savienības valdes asistente Baiba Ozoliņa.

Karla Orfa starptautiskais kompozīciju konkurss Minhenē, Vācijā norisinājās jau ceturto gadu. Konkursā tiek iesniegti tikai oriģināldarbi, kuri komponēti speciāli šim konkursam. Katru gadu tajā tiek piedāvāta atšķirīga tēma un instrumentācija. Šogad darbi tapa ērģelēm solo un tajos bija jāietver divus muzikālos motīvus: pirmās divas taktis no Volfganga Amadeja Mocarta Fantāzijas do minorā un deviņu skaņu akords no Karla Orfa De temporum fine comoedia.

Konkursam tika iesūtīta 91 kompozīcija no 26 valstīm, no kurām 10 tika izvirzītas finālam un atskaņotas Fināla koncertā Minhenē.

Konkurss rezultāts: trīs godalgotas vietas:

1.vieta - Madara Pētersone (Latvija) ar skaņdarbu TIME STAYS, WE GO
2.vieta - Otto Wanke (Austrija) ar skaņdarbu STATES OF MIND
3.vieta - Johannes Rauh (Vācija) ar skaņdarbu METAMORPHOSEN

Starptautiskā kora mūzikas konkursa Orfeó Català vērtēšana notika pēc iepriekš neatskaņotu un nepublicētu skaņdarbu partitūrām vairākās kategorijās - jauktiem koriem, viendabīgiem (sieviešu vai vīriešu) un bērnu. No katras kategorijas vienu izvēlēto darbu - uzvarētāju - apbalvo ar naudas prēmiju, nošu nopublicēšanu un pirmatskaņojumu nākamā gada 23. februārī Barselonā, Palau de la Música Catalana.

Žūrijas, kuras sastāvā bija vairāki diriģenti un arī komponisti, priekšsēdētājs bija Saimons Heizlijs (Simon Hasley). Jaukto koru kategorijā uzvarēja kataloņu komponists Josep Ollé i Sabaté, bērnu koru kategorija palika bez laureāta, bet Lauras Gustovskas darbs CXLVI (146. - šo V.Šekspīra sonetu autore izmanto dziesmas tekstā) uzvarēja viendabīgo koru kategorijā.

Līdzīgie raksti