Ignats, Virgīnija

Latviešu dizainere publicē mājas apģērba konceptu karantīnai “Nekur nav tik labi kā mājās”

Ērti džemperi, t-krekli un sporta kostīmi ar uzmundrinošiem uzrakstiem ir latviešu grafiskās dizaineres Jūlijas Dombrovskas mājas apģērba konceptuālais projekts Quarantino. Projekta mērķis ir pievērst Latvijas iedzīvotāju uzmanību savai attieksmei pret veselību – gan savu, gan apkārtējo.

“Pagaidām mēs par vīrusu zinām ļoti maz, vien to, ka saslimšana izplatās ļoti ātri un visbīstamākā tā ir tieši vecāka gadagājuma cilvēkiem. Tas attiecas arī uz manu ģimeni – manai mammai ir 67 gadu un, protams, es raizējos par viņas veselību. Šajā laikā īpaši svarīgs ir jautājums par ikviena personīgo atbildības sajūtu. Ar šo projektu vēlētos atgādināt par to, ka 14 dienas, kas pavadītas mājās, var saudzēt simtiem cilvēku veselību,” dizainere raksta savā Facebook profilā.

Pagaidām, kā atzīst dizainere, publicētais projekts ir tikai koncepts, taču projekta autore jau meklē partnerus savas idejas attīstīšanai.

“Būtu lieliski šo ideju pārvērst svarīgā sociālā projektā, kura ieņēmumi tiktu novirzīti Pasaules Veselības organizācijas fondam,” dizainere raksta savā profilā, aicinot ieinteresētos cilvēkus sadarboties.

Jau tagad Pasaules Veselības organizācija ir izsludinājusi līdzekļu vākšanas kampaņu: pēc fonda pārstāvju teiktā, tas palīdzēs ne tikai ātrāk izveidot vakcīnu, bet arī nodrošināt pieeju jaunākajai zinātniski pamatotajai informācijai, lai pasargātu sevi, novērstu saslimšanu un nodrošinātu palīdzību trūcīgajiem.

 

Līdzīgie raksti