Amālija, Amēlija

Kristīnes Otersones personālizstāde "REMINISCENCES" Mazajā ģildē

No 1. augusta līdz 31. augustam RKTMC “Mazā ģilde” Mazajā zālē skatāma RKTMC “Mazā ģilde” Bērnu mākslas studijas vadītājas, mākslinieces Kristīnes Otersones personālizstāde “REMINISCENCES”. Ieeja bez maksas.

Kristīne Otersone par izstādi: “Šī izstāde ir veltīta manai darbībai RKTMC “Mazā ģilde”, vadot Bērnu mākslas studiju jau 21 gadu. Vēlos apliecināt, ka pati radoši darbojoties, nododu saviem studijas dalībniekiem mīlestību pret mākslu. Izstādē apskatāmi darbi, kuri tapuši laika posmā no 2016. gada, kad atsāku gleznot plenēros, kā arī brīvos brīžos to, kas ir izauklēts un saprasts caur sirdi un prātu. Vēstījums. Reminiscences. Notikumu, iespaidu atminēšanās un asociācijas. Tā ir mana mākslas valoda. Ainavas, ziedi. Dabā saskatu krāsu attiecību prieku, kompozīciju, formu. Izstādes apmeklētājiem novēlu saskatīt manās gleznās krāsu prieku un dabas skaistuma nospiedumus!”

Kristīne Otersone savā glezniecībā iespaidojusies no latviešu mākslinieku glezniecības – Vilhelma Purvīša, Johana Valtera, Rūdolfa Piņņa, Borisa Bērziņa. Mākslinieci pasaules mākslā uzrunā Van Goga, Kloda Monē, Pikasso, Matisa glezniecība. Šo izcilo meistaru ietekme nogulsnējusies māksliniecē un savstarpējās krāsu attiecības, to saspēle un iedziļināšanās formā ir kļuvušas par viņas daiļrades noteicējiem.

RKTMC “Mazā ģilde” Bērnu mākslas studija pastāv jau no 1983. gada. Šobrīd tajā darbojas ap 15 jauno mākslinieku vecumā no 5 līdz 16 gadiem. Studijā audzēkņi apgūst dažādas vizuālās mākslas tehnikas, gleznojot daudzveidīgas tēmas. Vadītāja Kristīne Otersone vienmēr rūpējas par radošu atmosfēru un prieku studijā, bieži gleznojot kopā ar audzēkņiem.

Izstāde apskatāma katru augusta dienu no plkst. 10.00 līdz plkst. 20.00.

Līdzīgie raksti