Aleksis, Aleksejs

Koncertdārzā “Pūt, vējiņi!” skanēs krāšņu opermūzikas galā koncerts “Liepājas vasara”

Liepājas Simfoniskais orķestris 15. jūlijā pulksten 19 koncertdārzā “Pūt, vējiņi!” aicina baudīt vasarīgi krāšņu opermūzikas galā koncertu “Liepājas vasara”, kurā pasaulslavenu opermūziku kopā ar šarmanto franču soprānu Perīnu Madefu, harismātisko tenoru, izcilās balss īpašnieku Mihailu Čuļpajevu un rumāņu baritonu Bogdanu Baču atskaņos azerbaidžāņu diriģenta Jalčina Adigezalova vadībā.

Liepājas īsās vasaras pilnbriedā klausītāji varēs baudīt slavenu operu uvertīras, ārijas un ansambļu dziedājumus, ko radījuši tādi mūzikas dižgari kā Džuzepe Verdi, Džoakīno Rosīni, Pjetro Maskanji, Žils Masnē un Šarls Guno.

Par gaidāmo opermūzikas galā koncerta programmu azerbaidžāņu maestro Jalčins Adigezalovs ar sajūsmu stāsta, ka mēģinājis tai izvēlēties tieši reti atskaņotus opermūzikas repertuāra fragmentus, lai gan katrs no tiem ir īsts pasaules opermūzikas dārgakmens žanra cienītājiem. “Kopā ar orķestri un lieliskajiem solistiem centīsimies radīt tādu svētku gaisotni, kas vēl ilgi paliks klausītāju atmiņās un sirdīs.”

Ar Jalčinu Adigezalovu Liepājas Simfoniskais orķestris ir koncertējis jau iepriekš. Pirms desmit gadiem kopīgi tika ierakstīts arī simfonisko mugamu kompaktdisks. Azerbaidžāņu klasiskās mūzikas pamats – mugams – ir Tuvo austrumu klasiskās tautas mūzika, kas balstās uz ļoti stingrām likumsakarībām un ko var salīdzināt ar indiešu rāgu.

“Esmu neizsakāmi priecīgs, ka  atkal varēšu tikties ar šo brīnišķīgo kolektīvu, jo līdz šim mūsu vairāk nekā 10 gadus ilgā sadarbība ir vainagojusies ar emocionāliem un ļoti iedvesmojošiem projektiem. Liels sasniegums ir ierakstu nama “Sony” klajā laistais dubultalbums ar azerbaidžāņu komponistu mūziku. Un milzīgs prieks man ir arī par orķestra ļoti veiksmīgo uzstāšanos Uzeira Hadžibaili vārdā nosauktajā Starptautiskajā mūzikas festivālā, kas 2015. gadā norisinājās manā dzimtajā pilsētā Baku,” tā azerbaidžāņu diriģents.

Kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri uz brīvdabas estrādes skatuves kāps franču soprāns Perīna Madefa, mūsu pašu tenors Mihails Čuļpajevs un rumāņu baritons Bogdans Baču.

Perīna Madefa ir vairākkārtēja starptautisko operdziedātāju konkursu laureāte (Plasido Domingo konkursā “Operalia” Veronā, kā arī Barselonā, Marseļā un citur). Viņas daudzpusīgais repertuārs ietver tādas lomas, kā Suzanna un grāfiene (“Figaro kāzas”), donna Anna un donna Elvīra (“Dons Žuans”), Violeta (“Traviata”), Džilda (“Rigoleto”), Margarēta (“Fausts”), Džuljeta (“Romeo un Džuljeta”), Mikaēla (“Karmena”), Anna (“Nabuko”) un citas lomas operās un operetēs.

Mihails Čuļpajevs sevi izcili pierādījis kā Latvijas Nacionālās operas solistu vairāku sezonu garumā, gan vokāli, gan aktieriski spoži apliecinot neikdienišķu talantu daudzveidīgā repertuārā. 2015. gadā viņš tika nominēts Lielajai mūzikas balvai kategorijā ”Gada jaunais mākslinieks”, bet 2017. gadā ieguva Latvijas Nacionālās operas fonda gada balvu kategorijā “Labākais operas solists”.

Bogdans Baču šosezon debitēja Londonas Karaliskajā operā, spēlējot Marsela lomu Džakomo Pučīni operā “Bohēma”. Baču ir biežs viesis operas izrādēs un opermūzikas koncertos daudzviet Eiropā: Vācijā, Francijā, Itālijā, Lietuvā un dzimtajā Rumānijā.

Šovasar Liepājas Simfoniskais orķestris koncertdārzā “Pūt, vējiņi!” aizvadīs divus koncertus: bez jau minētā opermūzikas koncerta vasaras kulminācijā 26. augustā pulksten 19 Liepājas Simfoniskais orķestris kopā ar ģitāristu un komponistu Kasparu Zemīti, kā arī dziedātājiem Renāru Kauperu, Daumantu Kalniņu un Elzu Rozentāli sastapsies simfoniskā sarunā ar vienu no izcilākajiem latviešu komponistiem – Imantu Kalniņu.

Biļetes uz Liepājas Simfoniskā orķestra koncertiem pieejamas “Biļešu Paradīzes” tīklā.

Līdzīgie raksti