Aleksis, Aleksejs

Kino ļaudis svin "Splendid Palace" dzimšanas dienu. FOTO

Otrdien, 18. decembrī, kino ļaudis pulcējās "Splendid Palace", kur ar īpašu seansu tika atzīmēta kinoteātra 95. dzimšanas diena.

Savu 95. gadskārtu leģendārais kinoteātris sagaida ar īpaši piesātinātu pasākumu programmu visa gada garumā. Tās kulminācija ir unikāls kino un klaviermūzikas notikums – mēmā kino klasikas, Čārlija Čaplina filmas “Cirks” (Circus, 1928), seanss, kuram muzikālo pavadījumu radījis pianists Vestards Šimkus. Oriģinālmūziku, ko papildina ar improvizācijas elementiem, seansa laikā izpilda pats pianists.

“Kinoteātra Splendid Palace 95. gadskārtas svinību gadā mēs vēlamies sniegt kino apmeklētājiem unikālu iespēju ceļot laikā un ar īpašu, šai jubilejai par godu radītu notikumu virkni ļaut satikties dažādiem kino laikmetiem. Ar rūpīgi izmeklētu kultūras notikumu programmas palīdzību esam iecerējuši radīt gaisotni, kāda varēja valdīt šai namā laikā, kad kinoteātris pirmo reizi vēra durvis saviem apmeklētājiem un kino vēl bija brīnums, atrakcija. Tādēļ arī svētku kulminācijai esam izvēlējušies ko pavisam īpašu – mēmā kino ģēnija un režijas virtuoza Čārlija Čaplina leģendāro filmu “Cirks“. Šī filma 21. gs. uz lielā ekrāna nav tikusi demonstrēta, un tās skatīšanos vēl īpašāku padarīs komponista un pianista Vestarda Šimkus klavierkoncerts, kas veidos filmas noskaņu ierastā tapera pavadījuma vietā,” skaidro "Splendid Palace" kuratore Daira Āboliņa.

“Kinoteātrim "Splendid Palace" ir neatsverama loma Latvijas kino un kultūras dzīvē – tas cauri gadu desmitiem veidojis Latvijas sabiedrības kino gaumi, uztveri un kino skatīšanās paradumus. Jau kopš tā atvēršanas kinoteātris piesaistījis skatītājus ar izcilu filmu programmu, perfektu apkalpošanu, mēmā kino periodā – arī ar lielisku orķestri, kuru vadīja Oto Karlī. Savulaik šis bija pirmais kinoteātris Baltijā, kas demonstrēja skaņu filmas. Protams, laiki iet un mainās, bet kino "Splendid Palace" nezaudē savu spožumu.

Esmu lepna, ka "Splendid Palace" ir daļa no SIA “Rīgas nami”, jo arī šodien apmeklētājiem tas piedāvā baudīt izcilākos pasaules un pašmāju kino darbus, padarot krāšņāku ne tikai Rīgas, bet arī visas Latvijas kultūras dzīvi. Latvijas iedzīvotāji mīl labu kino, tādēļ jubilejas gadā kino Splendid Palace apmeklētāji tiks īpaši lutināti,” tā Vineta Verika, “Rīgas nami” valdes priekšsēdētāja.

Līdzīgie raksti