Elfrīda, Sintija, Sindija

Kalnciema kvartālā notiks Itāļu tirgus un Čili ēšanas sacensības

Sestdien, 28. septembrī, no plkst. 10.00 līdz plkst. 16.00  Kalnciema kvartāla tirgū vienlaikus notiks divi karsti, garšām piesātināti un spraigi notikumi – ikgadējais Itāļu tirgus un Čili ēšanas sacensības, informēja Kalnciema kvartāla pārstāve Darja Trizna.

Šoreiz sestdienas tirgus būs piepildīts ar itāļu noskaņām, šarmantām dziesmām, izsmacinātām delikatesēm un vīniem. Autentiskas itāļu picas pagatavos Žentiņu ģimene no Beverīnas novada ar savu ceļojošo “Vīnkalni” picēriju. Ar kārdinošiem gelato cienās ”Bliss Gelato”, savukārt granitu ar dzērveņu un cidoniju garšu uz vietas taisīs ogu audzētāji ”Nature Gift”. SIA „Stella un K” piedāvās dažādus dabīgos itāļu minerālūdeņus, sulas, limonādes un, protams, olīveļļu.

Piedāvājumā būs arī kafijkannas! Par vīnu izlasi no Itālijas Markes reģiona mazajām vīna darītavām būs parūpējies Kalnciema kvartāla “Vīnu veikals”, un par itāļu delikatesēm gādās “Luigi delikateses”, “Gusto italiano” un “Itālijas labumi”.

Savukārt Čili ēšanas sacensības pulcēs aso ēdienu ekspertus – gan ēdājus, gan audzētājus, kā arī iepazīstinās apmeklētājus ar čili piparu ēšanas kultūru. Būs sarunas par un ap čili, skatītāju konkurss, degustācijas un, protams, drosmīgākie aicināti pārbaudīt izturību čili piparu ēšanas sacensībās! Par Latvijā audzētiem čili pipariem parūpēsies “Burka&Ledus”, kuru piedāvājumā būs arī visu veidu pašgatavotas piparotas mērces – harisas pasta, čili saldskābā mērce, adžika, marinēti halapenjo un citi labumi.

Programma

Uz skatuves

12.00-13.00 Sacensību dalībnieku reģistrācija un sarunas par čili kultūru, to nozīmi uzturā
13.00-13.40 Čili piparu ēšanas sacensības
13.40-14.00 Apbalvošana

Galerijā

12.00-14.00 Latvijas Itāļu valodas pasniedzēju asociācija “Associazione Lettone degli Insegnanti d'Italiano” sadarbībā ar izdevniecību “Loescher Editore” ielūdz visus bērnus vecumā no 6-12 gadiem apgūt itāļu valodu, ejot kopīgās rotaļās ar komiksu varoni- mazo meitenīti Danielu.

Spēļu bedrē

10.00-16.00 “Smilšu aplikācijas” darbnīcā mācīs krāsot smiltis un izrotāt ar tām kartītes, ko vēlāk varēs uzdāvināt sev vai tuvajiem.

Ieeja bez maksas.

Līdzīgie raksti