Biruta, Mairita, Bernedīna

Kalnciema kvartālā koncertēs Sniedze Prauliņa un Reinis Jaunais ar trio

Ceturtdien, 15. augustā, uz Kalnciema kvartāla skatuves uzstāsies Sniedze Prauliņa ar grupu. Vakara ievadā piedzīvojumu stāstus ģitāras skaņās atklās Reinis Jaunais ar trio, informēja Kalnciema kvartāla pārstāve Una Meiberga. Ieeja no plkst. 19.00, bez maksas.

Sniedzes Prauliņas koncertā klausītājiem tiks nodots Šri Alex radītais remikss Sniedzes Prauliņas dziesmai “Saturna josta” no albuma “Inkrustācija”. Kamēr šī versija pagaidām skanēs tikai radio un interneta straumēšanas vietnēs, pārējās „Inkrustācijas dziesmas, kā arī citas senākas un jaunākas dziesmas, būs klausāmas koncertos 15. augustā Kalnciema kvartālā.

„Ar Alekseju Siverenko aka Šri Alex vispirms iepazinos kā ar pianistu un improvizatoru koncertā Celestial, kuru 2017. gadā rīkoja koris „Mūza”. Pēc kāda gada, man par lielu izbrīnu, pianists sarunā atzinās, ka savā brīvajā laikā aizraujas ar dziesmu remiksiem,” stāsta Sniedze. Šī ir jau otrā Sniedzes debijas solo albuma dziesma, kurai Alex piedāvājis savu versiju – pirmais remikss tapa dziesmai „All the stars”.

Sniedze ir komponiste, mūziķe un dziedātāja, kuras mūziku raksturo sapņaina balss, neparasti dziesmu sižeti, kā arī klasiskās un populārās mūzikas savijumi. Apguvusi flautas spēli Mūzikas akadēmijā, piedalījusies LTV šovā „Radīti mūzikai”, dziedājusi vokālajā ansamblī „Anima Solla” un koros „Ave Sol” un „Mūza”. "Ar kori „Mūza” arī izdevusi netradicionālu kormūzikas albumu „Intro”, kas bijis nominēts 2014. gada „Zelta mikrofonam” vokālajā un kormūzikas žanrā. 2017. gadā klajā nāca solo debijas albums „Inkrustācija”, tas vēsta par piedzīvojumiem izplatījumā, kuros tiekas kuģis „Atlēts”, izmirstošas rases, laika triki, vienradžu asaru narkotikas un kosmiska mīlestība. Albumu papildina stāstu krājums „Kosmiskie Priekšraksti”. Albums „Inkrustācija” bijis nominēts 2017. gada Austras balvai, kā arī „Zelta mikrofonam” kategorijā „Alternatīvās vai indie pop mūzikas albums”.

Savukārt koncerta pirmajā daļā uzstāsies Reinis Jaunais ar trio. Reinis Jaunais ir ceļojošs mūziķis, kurš pagājušā gadā vien sniedzis ap 250 uzstāšanās 16 pasaules valstīs. Bez Eiropas valstīm, mūziķis ar koncertiem ir viesojies arī Jaunzēlandē, Austrālijā un Turcijā. Papildus tam, daudzas valstis apceļojis arī kā ielu muzikants. Reinis ir izdevis jau sešus savas oriģinālmūzikas albumus, kā arī piedalījies vairāku citu mūziķu, tostarp Dināra Gulbja un Ilzes Rižes albumu ierakstos. Reinis ir arī bieži manāms uz skatuves dažādos festivālos Latvijā un ārpus tās.

Reiņa pavadošajā sastāvā spēlē arī basģitāriste Lauma Kazaka, kura ir pazīstama arī kā dziesminiece, multiinstrumentāliste un dzejniece, kā arī čelliste Erna Daugaviete, kura paralēli darbojas grupās Rihards Lībietis Orchestra un Cotton Island. Pie sitamajiem instrumentiem Kalnciema kvartāla koncertā būs Rihards Vāvere, kurš spēlē arī acid jazz grupā S&T Syndicate.

Līdzīgie raksti