Elfrīda, Sintija, Sindija

Kalnciema kvartālā ieskandinās vienu no lielākajiem folkmūzikas festivāliem Baltijā un Ziemeļvalstīs

18. jūlijā Kalnciema kvartālā ieskandināsim vienu no lielākajiem folkmūzikas festivāliem Baltijā un Ziemeļvalstīs. Viljandi folkmūzikas festivāla ieskaņā uz Kalnciema kvartāla skatuves kāps igauņu muzikālais trio "Tintura", kas piešķir igauņu folk dziesmām laikmetīgu skanējumu. Vakara ievadā uzstāsies mūsu īpašie viesi – džeza bigbends no Beļģijas “Interfak” 23 (!) cilvēku sastāvā. Ieeja no plkst. 19.00, bez maksas.

Viljandi folkmūzikas festivāls katru gadu notiek Igaunijā, Viljandi pilskalnos un pilsētas centrā, četru dienu garumā pulcējot ap 800 virtuozu mūziķu un piedāvājot vairāk nekā 100 koncertu. Viljandi festivāls ir unikāls, jo izceļ igauņu tradīcijas, kultūras mantojumu un vietējo identitāti, mēģinot gadsimtu gaitā uzkrātās garīgās vērtības pielāgot mūsdienīgiem dzīves apstākļiem. Katru gadu festivāls pulcē vairāk nekā 25 tūkstošus apmeklētāju, iesaistot tos instrumentu spēles, dziedāšanas un dejošanas darbnīcās.

Viljandi folkmūzikas festivāls norisināsies 25.-28. jūlijā.

Muzikālā apvienība "Tintura" atdzīvina senās igauņu dziesmas tradīcijas 21. gs. skanējumā, kas apvieno Karoliin Kreintaal balsi un vijoli, Lauri Taht bītus, semplus un lūpus un Taavet Niller basa skaņas. "Tintura" piedāvā laikmetīgu un svaigu pieredzi un mūzikas izpēti, kas ir tikpat sena kā igauņu mežs. Viņu debijas albums “The Poor Man’s Dream” (2018. gada maijs) ir folkmūzikas, igauņu dzejas, instrumentālās mūzikas un improvizācijas sajaukums, kas ved klausītāju ceļojumā cauri Igaunijai.

Beļģu bigbenda “Interfak” repertuārs svārstās no "klasiskā” bigbenda  un džeza standartiem līdz pat mūsdienu mūzikai. Bigbends izveidojās 1984. gadā no Lēvenes Katoļu universitātes (KU Leuven) inženierzinātņu studentu ansambļa. Drīz pēc tam tas piesaistīja mūziķus no visām universitātes fakultātēm. Bigbends spēlē arī kompozīcijas, kuru autori ir bigbenda dalībnieki. Katru gadu bigbends spēlē koncertus Lēvenē un citās Beļģijas pilsētās. “Interfak” ir arī braucis starptautiskajās tūrēs – uz Čehiju, Vāciju, Poliju, Franciju, Itāliju, Singapūru, ASV un Brazīliju. Šobrīd bigbendā spēlē aptuveni 25 mūziķi.

Ieeja bez maksas. Norises vieta – Kalnciema iela 35, Rīga.

Līdzīgie raksti