Kalnciema kvartāla galerijā atklāj vērienīgu Airas Lesiņas personālizstādi. FOTO

12. aprīlī Kalnciema kvartāla galerijā durvis vērusi keramiķes Airas Lesiņas personālizstāde “Gads”, kas veltīta ikdienas neatkārtojamu sajūtu tvērumam. Izstāde interesentiem aplūkojama līdz 27. aprīlim, informēja Kalnciema kvartāla galerijā.

“Mums katram ir sava izjūta par laiku, laika bezgalību, par laika un telpas vienību, par laika posmu, mirkli, intervālu. Mans stāsts aizsākās 2017. gada nogalē atskatoties uz to, kas bija un uz to, kas būs. Viss liecināja, ka 2018. gads būs ļoti piesātināts ar notikumiem, darbiem un vārdi “man nav laika” būs gada lielākais izaicinājums. Izaicinājums sev pašai, savai varēšanai un nevarēšanai, savai pārliecībai un šaubām, saviem jautājumiem un atbildēm, saviem jā un nē, saviem būt un nebūt, un kā būt līdzsvarā. Katra jauna diena ir piepildīta ar savu vienreizību un neatkārtojamību. Šo sajūtu arī vēlos piešķirt tik ikdienišķai lietai kā krūzei, kuru lietojam katru dienu 365 dienas gadā,” izstādi komentē māksliniece.

Aira Lesiņa 2003. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas keramikas nodaļu iegūstot maģistra grādu. Izstādēs piedalās kopš 1997. gada un šobrīd strādā savā keramikas studijā Rīgā. Airai Lesiņai bijušas vairākas personālizstādes Latvijā, kā arī piedalījusies iztādēs Baltijas valstīs, Šveicē, Japānā un Francijā. Viņas veidotie darbi atrodas privātās kolekcijās Latvijā, Vācijā, Itālijā, Japānā, ASV, Kanādā u.c.

Mākslinieces darbu formas ir lakoniskas, ar izsmalcinātu faktūru vai virsmas pulējumu, kuru papildina grafisks zīmējums. Māksliniecei ir svarīgi ar saviem darbiem skatītājos raisīt pozitīvas sajūtas un pārdomas.

Izstāde “Gads” Kalnciema kvartāla galerijā skatāma katru dienu, izņemot svētdienas, no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00.

Līdzīgie raksti