Agate, Selga, Silga, Sinilga

Kā ieplānot Ziemassvētku dāvanu budžetu?

Tas nav nekas neparasts, ka Ziemassvētku laikā mēs pārtērējam savus līdzekļus. Taču, sagatavojot labu plānu un budžetu, jūs varat izvairīties no pārāk lieliem tēriņiem, ievērojot šos vienkāršos padomus.

1. Veiciet pirmssvētku tīrīšanu

Vēl ir laiks, lai paņemtu papildu naudu, kas papildinātu jūsu svētku finanses. Pavadiet dažas stundas, lai iztīrītu visu, kas jums mājās vairs nav vajadzīgs, piemēram, apģērbu, grāmatas, rotaslietas, mēbeles vai sporta inventāru. Varat pārdot šos priekšmetus tiešsaistē, sarīkot garāžas izpārdošanu vai atrast vietējās pirkšanas-maiņas-pārdošanas vietas.

Mēdz teikt, ka viena cilvēka atkritumi ir otra dārgums, tāpēc jūs ne tikai iegūsiet papildus eiro, bet arī, iespējams, padarīsiet kāda cita cilvēka Ziemassvētkus īpašus.

2. Sastādiet sarakstu un pārbaudiet to divas reizes

Sastādiet sarakstu ar lietām, kas jums jāiegādājas, un ēdieniem, kas jāsagatavo svētku sezonai. Saraksti palīdzēs jums plānot savus izdevumus un sekot tiem līdzi.

Dāvanas - sastādiet sarakstu, kam pērkat dāvanas, ko vēlaties viņiem uzdāvināt un cik daudz naudas esat gatavs iztērēt katram cilvēkam.

Izklaides piederumi, spēļu automāti - Sarakstiet ēdienus un dzērienus, kas jums būs nepieciešami, un to, cik daudz varat tērēt.

Ceļojumu plāni - neatkarīgi no tā, vai ceļojat ar lidmašīnu vai auto, ir veidi, kā ietaupīt uz brīvdienu ceļojuma izmaksām. Sarakstiet visas savas izmaksas, piemēram, lidojumus, izmitināšanu, ceļojuma apdrošināšanu, transfērus no lidostas un degvielu.

Pēc iespējas ātrāk meklējiet piedāvājumus, lai izvairītos no lielākas maksas par pēdējā brīža rezervācijām vai sezonas maksimuma palielinājumu. Ja dodaties atvaļinājumā ar auto, noskaidrojiet, kurā dienā degvielas uzpildīšana ir vislētākā, un izdariet to nedēļu pirms Ziemassvētkiem.

3. Personalizējiet savas kartītes un iesaiņojumu

Lielākā daļa cilvēku izmet savas Ziemassvētku kartītes, kad svētki ir beigušies, un tas ir tāpat kā izmest naudu atkritumu tvertnē.

Šogad tā vietā, lai tērētu grūti nopelnīto naudu par veikalā pirktām kartītēm, kas nonāks tikai atkritumu tvertnē, kāpēc gan neizsūtīt ģimenei un draugiem Ziemassvētku apsveikumus, kurus viņi vēlēsies saglabāt?

Jūs varētu:

· Izmantot mīļāko fotogrāfiju, lai izveidotu personalizētu foto kartiņu.

· Ja jums ir bērni, iedodiet viņiem papīru un palūdziet uzzīmēt vai izkrāsot attēlus, kurus var izmantot īpašu kartīšu veidošanai.

· Ierakstīt video vēstījumu viedtālrunī vai iPad un nosūtīt to caur e-pastu ģimenei un draugiem.

· Tā vietā, lai nosūtītu kartīti, uzrakstiet vēstuli saviem mīļajiem. Tas ir lielisks veids, kā pateikt viņiem, cik daudz viņi jums nozīmē, vai pateikties par kaut ko īpašu, ko viņi, iespējams, ir darījuši jūsu labā šogad.

· Pārdomājiet iesaiņošanu, iegādājoties brūnu papīru un aukliņu vai vienkārši dāvanu iesaiņošanai izmantojiet vienkāršu krāsainu papīru. Tad jūs izvairīsieties no dārgā Ziemassvētku iesaiņojuma un gada laikā varēsiet izmantot pārpalikumu citu dāvanu iesaiņošanai.

4. Iepirkšanās tiešsaistē

Ja iepērkaties Ziemassvētkiem tiešsaistē, meklējiet veidus, kā ietaupīt katru centu, ko varat. Pirms sākat, internetā sameklējiet atlaižu vai kuponu kodus, ko varat izmantot pie kases. Ielūkojieties mazumtirgotāju tīmekļa vietņu izpārdošanas sadaļās, lai redzētu, kas tiek piedāvāts.

Ja zināt, kādas preces meklējat, meklējiet tās tiešsaistē, nevis tikai apmeklējiet viena mazumtirgotāja tīmekļa vietni. Iespējams, ka citur atradīsiet preces daudz lētāk.

Meklējiet tiešsaistes izsoļu tīmekļa vietnes, kurās varat "solīt" par precēm, tostarp Ziemassvētku dienai nepieciešamajiem piederumiem. Salīdzinot cenas, pārliecinieties, ka tajās ir iekļautas visas piegādes izmaksas.

Dažu preču izmaksas var būt ļoti augstas, ja pieskaita arī piegādes izmaksas, un tas nozīmē, ka, iespējams, būtu labāk vienkārši doties uz veikalu, lai iegādātos attiecīgo preci. Vai arī meklējiet preces vai iepirkšanās dienas, kad piegāde ir bez maksas.

5. Dāvanu kartes

Pārbaudiet bezmaksas kazino spēles derīguma termiņu dāvanu kartēm, uz kurām jums vēl ir kredīts, un apsveriet iespēju šo naudu izmantot Ziemassvētku izdevumiem. Katrs izmantoto dāvanu karšu kredīta eiro nozīmē, ka jūs iztērējat par vienu eiro mazāk no savas naudas.

Dāvanu kartes var būt arī labas dāvanas cilvēkiem, kuriem ir grūti kaut ko nopirkt, vai ja jūs vienkārši nezināt, ko viņiem uzdāvināt.

Dāvanu karšu dāvināšana Ziemassvētkos nozīmē arī to, ka saņēmējs tās var izmantot pēcsvētku izpārdošanā.

6. Apgūstiet Ziemassvētku dāvanu iegādes principus

Šeit ir daži veidi, kā jūs varat parādīt, ka jums rūp, vienlaikus ierobežojot savus tēriņus:

Ierosiniet saviem mīļajiem noteikt ierobežojumu, cik daudz jūs viens otram tērēsiet dāvanām, lai kontrolētu savu budžetu.

Tikai bērniem - pārrunājiet ar pārējiem pieaugušajiem jūsu paplašinātajā ģimenē, ka šogad dāvanas pirksiet tikai bērniem, nevis pieaugušajiem.

Mēs bieži atceramies to, ko cilvēki dara mūsu labā, nevis dāvanas, ko viņi mums dāvina. Apsveriet iespēju dāvināt kuponus par tādiem uzdevumiem kā bērnu pieskatīšana, masāžas, pikniks, mājās gatavotas vakariņas vai pat mājas darbi.

Pārdošana - Izmantojiet izpārdošanas iespējas visa gada garumā, lai iegādātos izdevīgus produktus un uzglabātu tos Ziemassvētkiem. Taču pat decembrī ir izdevīgi piedāvājumi.

Salīdziniet piedāvājumus - daži veikali atbilst vai pārspēj konkurentu piedāvājumus, tāpēc salīdziniet to piedāvājumus un, dodoties uz veikalu, ņemiet līdzi visu informāciju.

Lietotas preces - opcijas veikali, antikvariāti un lietotu grāmatu veikali var būt dārgumu krātuve taupīgam Ziemassvētku pircējam.

7. Sekojiet līdzi saviem tēriņiem

Svētku izdevumu uzskaite ir labākais veids, kā šajos Ziemassvētkos izvairīties no budžeta pārsniegšanas.

Izmantojiet dažādas finanšu uzskaites lietotnes, lai noteiktu izdevumu limitu dažādiem Ziemassvētku izdevumu veidiem un sekotu līdzi savam progresam iepirkšanās laikā.

8. Dāviniet tiem, kam ir mazāk paveicies

Izplatiet Ziemassvētku prieku, dāvinot tiem, kam klājas grūti. Apsveriet iespēju ziedot kādai labdarības organizācijai kāda cita cilvēka vārdā un pasniegt to viņam kā dāvanu. Daudzas labdarības organizācijas Ziemassvētkos pieņem ne tikai naudu, bet arī sadzīves priekšmetus, drēbes un pārtikas produktus, vai arī jūs varat brīvprātīgi veltīt savu laiku, lai viņiem palīdzētu.

Līdzīgie raksti