Daila, Veronika, Dominiks

Kā būt laimīgam? (Saskaņā ar zinātni)

Katram cilvēkam laime nozīmē ko citu. Vienam tā ir laba atzīme skolā, citam jaunas mājas iegāde, bet vēl kādam tā ir vienkārša brokastu maizīte. Tāpēc arī grūti atbildēt uz jautājumu ‘Kā būt laimīgam?’, jo katra laimes definīcija krasi atšķiras no jebkura cita.

Vēljovairāk, pašam cilvēkam arī ir sarežģīti saprast, vai tas ir pa īstam laimīgs vai nē. Dažreiz laimi var ieraudzīt tikai tad, kad mirklis jau pagājis - atskatoties atpakaļ var redzēt, ka tā bijusi īsta laime. Bet citreiz cilvēks tā arī īsti nesaprot, vai ir bijis patiesi laimīgs vai nē. Tomēr liela daļa cilvēku kaut reizi mūžā piedzīvo laimes sajūtu un tiecas pēc tās visu savu dzīvi, jo patiesa laime ir viena no labākajām sajūtām, kādu vien var piedzīvot. Laimes meklējumos jābūt uzmanīgam, jo citreiz šie intensīvie meklējumi noved pie slikta rezultāta - cilvēks vairs nespēj būt laimīgs, jo dzenas pakaļ kam nezināmam. Tāpat der atcerēties teicienu - ‘Katrs pats savas laimes kalējs’. Tas nozīmē, ka tā īstā laime ir atkarīga tikai no cilvēka paša.

Vai zinātne var palīdzēt būt laimīgam?

Savos nebeidzamajos laimes meklējumos, cilvēks noteikti vēršas pie jebkādiem līdzekļiem, lai kļūtu laimīgs. Bieži vien, tiek piesaukta zinātne un dažādi eksperimenti, kas pierāda, kuras ir tās konkrētās lietas, kas izraisa laimes sajūtu smadzenēs. CNET rakstā ir atrodami vairāki padomi, kā būt laimīgam, saskaņā ar zinātni. Viens no tiem ir paplašināt sociālās saiknes ar citiem, tāpat arī tiek ieteikts būt izpalīdzīgiem, labsirdīgiem un pateicīgiem. Šie aspekti uzlabo laimes sajūtu cilvēkā un tas ir pierādīts zinātniski - novērojot dažāda vecuma grupu cilvēkus vairāku gadu gaitā. Izpalīdzība, labsirdība un pateicība darbojas atgriezeniski - ja cilvēks rīkojas pozitīvi pret citiem, arī pats sāk justies labāk un kļūst laimīgāks. Inc. iesaka vairākas praktiskas aktivitātes, ko cilvēks var veikt, lai kļūtu laimīgāks, piemēram, vairāk smaidīt, vingrot, izgulēties, pavadīt laiku ar draugiem un ģimeni un iet ārā biežāk. Inc. apgalvo, ka visas šīs aktivitātes arī ir pierādītas zinātniski kā labas priekš cilvēka laimes sajūtas. Tomēr, viss tāpat ir atkarīgs no konkrētā cilvēka un ne visi zinātnes padomi strādā uz visiem cilvēkiem. Katram cilvēkam pašam ir jāatrod lietas, kas rada prieku un laimes sajūtu un jāatceras, kas tieši ir tas, kas izraisa tik gaidīto laimi.

Savas laimes atrašana

Kā jau tika minēts, katram laime ir sava, un laimes sajūtu izraisa daudz un dažādas lietas, aktivitātes, notikumi, cilvēki un sajūtas. Tāpat iespējams, ka cilvēks neapzinās, ka ir laimīgs un tam nepieciešams kāds, kas to parāda un atgādina. Tā kā katram vārds ‘laime’ asociējas ar ko citu, nav iespējams nosaukt visus laimes iemeslus, bet var mēģināt apskatīt kaut daļu no tiem. Laimes sajūtu var izraisīt kā jauna atklāšana vai kādas sen aizmirstas atmiņas atcerēšanās. Tāpat cilvēks kļūst laimīgs īstenojot savus plānus un mērķus, kā arī veidojot jaunus plānus un uzstādot nākotnes mērķus. Laimes sajūtu izraisa arī mazi ikdienas nieciņi, piemēram, smaids no kāda garāmgājēja, veiksme tiešsaistes spēlēs, piemēram, https://www.laimz.lv/promotions, vai telefona zvans no sen nesatikta drauga. Citi cilvēki prot saskatīt pozitīvo ikvienā dzīves solī un, lai kļūtu patiesi laimīgs, ikvienam ir jātiecas raudzīties uz pasaule pozitīvāk un nekoncentrēties uz negatīvajām lietām savā dzīvē. Viss ir atkarīgs no cilvēka paša - lai kļūtu laimīgs, jāstrādā ar sevi.

Līdzīgie raksti