Eleonora, Ariadne

Jūrmalā ieradīsies Balkānu ritmu karalis Shantel ar grupu Bucovina Club Orkestar

19. augustā festivāla THE BEST OF “Summertime — aicina Inese Galante” ietvaros Dzintaru koncertzālē ar devīzi “Jūrmala dejos!” uzstāsies globālo tendenču noteicēji Balkānu mūzikas žanrā, īsti muzikālie huligāni un virtuozi no Vācijas -  Shantel & the Bucovina Club Orkestar. Ar savām performancēm viņi rotā lielākos festivālus un uzstājas daudzu tūkstošu skatītāju pārpilnos stadionos, bet tagad sola dāvāt brīnišķīgu garastāvokli ikvienam, kurš apmeklēs koncertu Jūrmalā.

Patiess kosmopolīts un ģeniāls mākslinieks ar grieķu-ukraiņu saknēm Shantel (Štefans Hantels) savos skaņdarbos apvieno visspilgtāko deju stilu un enerģisku Balkānu motīvu elementus, raisot pat visizsmalcinātāko klausītāju sajūsmu. Uz vietas nosēdēt vienkārši nav iespējams - Shantel un viņa grupa the Bucovina Club Orkestar rada mūziku, no kuras burtiski dzirksteļo enerģija, dzēšot robežas starp stiliem un dāvājot ikvienam, kas tai pieskaras, eiforijas un absolūtas brīvības sajūtu.

Harismātisks pankroka, regeja, grieķu, rumāņu un ukraiņu garīgās mūzikas kokteilis, ko papildina vācu elektroniskā mūzika. Tā īsumā var aprakstīt Shantel un viņa virtuozās grupas Bucovina Club Orkestаr radīto skaņdarbužanru daudzveidību.

Viņu remikss skaņdarbam Mahalageasca (Bucovina Dub) ir kļuvis ne vien par satīriskās komēdijas “Borats” lielāko hitu, bet arī joprojām ir ļoti populārs enerģiskas mūzikas cienītāju vidū.

“Būtībā mēs centāmies izveidot bīstamu kokteili no dažādām ietekmēm, tas ir kļuvis par savdabīgu mūsu kultūras revolūcijas skaņas celiņu. No atvērtības un kosmopolītiskā gara skatu punkta mūzika un dejas ir labākais veids, kā apvienot dažādas kultūras un cilvēkus,” par savu radošo darbību stāsta Shantel.

1994.gadā Hantels kopā ar Daniēlu Haksmanu izveidoja skaņu ierakstu studiju Essay Recordings. Te viņš ierakstīja divas izlases ar nosaukumu Bucovina Club un, pateicoties tām, ieguva starptautisku atzinību. 2006.gadā Shantel kļuva par etniskās mūzikas konkursa laureātu britu BBC Radio 3. Kopā ar citiem dīdžejiem Stefans Hantels ierakstīja remiksu izlasi Electric Gypsyland Taraful Haiducilor un Kočani Orkestar kompozīcijām. Arī nākamais albums  Shantel Disko Partizani tika ierakstīts turpat.

Šodien Shantel savu spilgto radošo darbību turpina kā grupas Bucovina Club Orkestar vadītājs. Tās uzstāšanās liek klausītājiem jebkurā pasaules vietā dziedāt līdzi un dejot tā, ka jau drīz pēc koncerta sākuma ir grūti atšķirt, kur beidzas skatuve un kur sākas skatītāju zāle.

Festivālu organizē: Ineses Galantes fonds.

Biļetes uz festivālu THE BEST OF “Summertime — aicina Inese Galante” pieejamas Biļešu paradīze tīklā.

Līdzīgie raksti