Māris, Mārica, Maigurs

Jūlijā Ikšķilē risināsies trešais Operetes festivāls

No 12. līdz 14. jūlijam Ikšķilē ar krāšņiem koncertiem un pasākumiem risināsies Trešais Starptautiskais Operetes festivāls, vēsta Operetes fonds.

Operetes festivālu 12. jūlijā plkst. 19.00 atklās koncerts “Es vēlreiz teikšu, priecājieties!”, ar Raimonda Ozola (vijole), Kristīnes Prauliņas (vokāls) un Rīgas Gospeļkora, jauno Operetes teātra solistu un Agijas Ozoliņas-Kozlovskas (klavieres) piedalīšanos.

Sestdien, 13. jūlijā plkst. 12.00, akcentējot operetes žanra nozīmi, attīstību un daudzveidību, notiks kinolektorijs „Operetes laiks”, kurā varēs noskatīties dažādu laikmetu un stilu operešu filmas. Sarīkojums „Sarunas pie kafijas”, sestdien, plkst. 17.00 būs veltīts komponista, diriģenta, pedagoga, profesora Mendeļa Baša 100gadei un pirmās 21.gadsimta latviešu oriģināloperetes “Trīs zvaigznes. Zigfrīds“ jautājumiem.

Foto: Publicitātes foto

Festivāla kulminācijā – GALĀ koncertā plkst. 20.00 Ikšķiles brīvdabas estrādē skanēs skaistākās operešu melodijas. Piedalīsies soisti: Davids Hojsaks (Austrija), Elizabete Jaarmane (Austrija), Anta Jankovska (Itālija), Kauņas muzikālā teātra solisti Ingrida Kazemekaite, Marija Arutiunova, Andrius Apsega, kā arī Sonora Vaice, Irma Pavāre, Laura Purena, Emīls Kivlenieks , Nauris Indzeris, dejotāji un Operetes orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā. Vakara noslēgumā plkst. 23.00 – Valšu vakars, kurā vienas stundas garā deju tūrē Operetes orķestris un Johana Štrausa mūzika valdzinās un aizraus visus dejotgribētājus valša un polkas ritmos.

Svētdiena būs veltīta mūsu mazajiem skatītājiem. Plkst. 12.00 Ikšķiles vidusskolā, kas pārtaps par īstu teātra laboratoriju, notiks teatrāls un aizraujošs piedzīvojums „Radam OPERETI!”. Interaktīvi darbojoties kopā ar Operetes teātra māksliniekiem – operešu un mūziklu varoņiem Karlsonu, Pauku, Šmauku, Minhauzenu un citiem, bērni piedzīvos un radīs savu opereti! Viņi iepazīs operetes noslēpumus, -- dažādus operetes izrādes elementus, – mūziku, ritmu, deju, kostīmus, rekvizītus, dekorācijas, grimu, paši piedaloties izrādes stāstā un kļūstot par izrādes dalībniekiem. Bērnus gaidīs gan pārsteigumi, gan dāvanas! Lai piedalītos šajā jautrajā piedzīvojumā, NAV nepieciešamas priekšzināšanas.

Festivāla noslēgumā plkst.16.00 visus priecēs Operetes festivāla gaisa balons.

Biļetes uz festivāla koncertiem nopērkamas: "Biļešu paradīzes" kasēs.

Līdzīgie raksti