Bernhards, Boriss, Rojs

Jelgavas pilsētas svētki 2019

No 20. līdz 26. maijam ar plašu pasākuma programmu Jelgavas pilsēta svinēs savu 754. dzimšanas dienu. Jelgavas iedzīvotāji un pilsētas viesi šajās dienās varēs baudīt koncertus, teātra performances, izstādes, kā arī sportiskas un izklaidējošas aktivitātes.

Pirmdien, 20. maijā, plkst. 11.00 Jelgavas pilsētas svētku ietvaros atklās vides objektu “Laika vilciens” Ozolskvērā. 21. maijā Jelgavas Mūzikas vidusskolā plkst. 18.00 skanēs koncerts “Mūzika Jelgavā – vakar, šodien un rīt...”. Svētku nedēļā tradicionāli tiks pasniegti pilsētas augstākie apbalvojumi, tiks sveikti Zelta pāri un skolēnu olimpiāžu laureāti,informēja Jelgavas pilsētas pašvaldībā.

Oficiāla svētku atklāšana notiks ar Jelgavas pilsētas svētku gājienu, kas būs piektdien, 24. maijā, plkst. 18.00. Svētku atklāšanas kulminācijā, plkst. 19.00 Hercoga Jēkaba laukumā muzicēs grupas Baritoni, Raxtu Raxti, Bermudu divstūris, kā arī Krauja Band, bet Jelgavas pils pagalmā plkst. 23.00 būs baudāma muzikāla mākslas performance “Ziedu duets”.

Sestdien, 25. maijā, skvērā aiz Jelgavas kultūras nama no plkst. 10.30 līdz plkst. 15.00  norisināsies svētku Gadatirgus ar izklaidējošu programmu gan lieliem, gan maziem. Pilsētā norisināsies muzikālas izrādes, nodarbības, koncerti, velobraucieni un teātra performances. Tehnoloģiju interesentiem no plkst. 11.00 līdz 15.00 apmeklētājiem būs iespēja apmeklēt Centralizētās siltumapgādes uzņēmuma "Fortum" biomasas koģenerācijas staciju. Dienas otrajā pusē 60 gadu kopā būšanu svīnēs, un aicina to darīt kopā, tautas deju ansamblis “Lielupe” koncertā-“Mīlestībā – Lielupe”.

Savukārt vakara noslēgumā ar koncertprogrammu Hercoga Jēkaba laukumā priecēs Jelgavas dziedošo aktieru koncerts “Ceļojums laikā”, Autobuss debesīs, Labvēlīgais Tips un Crazy Dolls.

Svētku pēdējā dienā, 26. maijā, iedzīvotāji un viesi aicināti doties ekskursijā “Barons un Jelgava”, vērot Jelgavas jauniešu burāšanas kausa izcīņu, 3x3 basketbola un pludmales volejbola turnīrus, kā arī Olimpiskā čempiona Jāņa Lūša kausa izcīņu šķēpa mešanā. Savukārt svētku nedēļa noslēgsies ar zaļumballi senioriem un grupu “Galaktika”.

Līdzīgie raksti