Agnese, Agnija, Agne

Jau rīt tiks atklāts festivāls “Via Baltica”

Jau rīt, 7. augustā pulksten 16.00 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē ar fotoizstādi veltītu Gruzijas Nacionālās vienotības dienas un tās traģisko notikumu atcerei tiks atklāts festivāls “Via Baltica”. Šajā dienā tiks pieminēts arī 2008. gada konflikts starp Gruziju un Krieviju, kas pirms nu jau vairāk kā desmit gadiem sākās naktī no 7. uz 8. augustu.

Festivāls “Via Baltica” devīto gadu koncertos, kino seansos un citos pasākumos ar mākslas starpniecību aicina runāt par visu trīs Baltijas valstu brīvību, neatkarību un tās iegūšanas sarežģītajiem un dramatiskajiem ceļiem. Vēsturiskajai akcijai “Baltijas ceļš” šogad aprit 30 gadu. Arī citā Padomju savienības republikā Gruzijā 1989. gadā līdzīgi kā Baltijas valstīs notika demonstrācijas, lai cīnītos par neatkarību. Diemžēl viņu gadījumā – traģiski un ar upuriem.

Šos notikumus atceroties, Gruzijas vēstniecība Latvijā, kuras pārstāvji būs arī izstādes atklāšanā, ir izveidojusi izstādi “Nacionālās vienotības diena – Gruzijas mierīgā cīņa par brīvību”. Līdzās 1989. gada notikumiem izstādes atklāšanas dienā tiks pieminēts arī 2008. gada militārais konflikts starp Gruziju un Krieviju, kad laikā no 7. līdz 12. augustam Krievijas bruņotie spēki kā “miera uzturētāji” ienāca Gruzijas teritorijā.

Līdzīgie raksti