Zanda, Lāsma, Zandis

Jāņu mistērijas izspēle Dzimtmisas muižas Augļu dārzā

18.jūnijā no 12.00-20.00 Dzimtmisas muižas Augļu dārzā ar folkloras kopu, mākslinieku un amatnieku-meistaru dalību notiks sarīkojums Jāņu mistēriju izspēle.

Tuvojoties Vasaras saulgriežiem, Jāņiem, gribam atkal padalīties noskaņās un zināšanās gan ar tiem, kuri par tradicionālo Jāņu svētīšanu jau zinoši, gan iepriecināt tos, kuriem šīs zināšanas un pieredzes vēl pietrūkst, bet gribas ko uzzināt. Tāpēc Tradicionālās kultūras, izglītības un amatniecības biedrība JUMALA sadarbībā ar biedrību Dzimtmisas muiža un ar Bauskas novada pašvaldības finansiālu atbalstu rīko priekšjāņu noskaņu sarīkojumu Jāņu mistēriju izspēle Dzimtmisas muižas Augļu dārzā.

Te būs daudz kas Jāņu laikam noderīgs un iedvesmojošs – darbošanās ar augu sulām, un pašiem augiem tos ievijot vainagos, vītnēs, slotiņās un smaržkociņos, dziedāšana – līgotņu mācīšanās kopā ar folkloras kopām no Zemgales pagastiem – Ceraukstes, Valgundes un Bārbeles, un tālākiem viesiem no Madonas, būs Jāņu laikam raksturīgie danči un rotaļas. Pavadot dienu kopā ar mums, katrs varēs ne tikai baudīt jaukas noskaņas sirsnīgā dabiskā vidē, bet arī iegūt jaunas praktiskas zināšanas un iemaņas, kas noderēs vēlāk svētot Jāņus savā pulkā ģimenēs un saimēs. Visu vecumu ļaudis un ģimenes te atradīs ko vērtīgu un noderīgu.
 
Norise:

12.00 - 14.00 - Zīmēšana, gleznošana ar augu sulām, ar augiem, ziediem, lapām mākslinieces Intas Paulsones vadībā

13.00 - 14.00 - Jāņu laika dziesmas, spēles un rotaļas kopā ar folkloras kopu Nāburdzīte (Valgunde, vadītāja Dzintra Ķezbere)

14.00 - 16.00 - kvēpeklīšu, smaržvielu u.c. darināšana – meistare Kristīne Vallere

15.00-16.00 - Zemgales - Bauskas-Iecavas puses līgotnes - sadziedāšanās - Laukam pāri (Ceraukste, vadītāja Elīna Kūla-Braže)

16.00 - 19.00 - Jāņu darbnīcas - lāpas, plostiņi, muca, siers, ugunskurs, vainagi, vītnes - vada kopas Tīrums, Laukam pāri, Dzimtmisas dziedātāji un citi meistari

~ 18.30-20.00 - ierodas viesi, apdziedāšanās - Madonas Vērtumnieki, Laukam pāri, Dzimtmisas dziedātāji un citi

Līdzīgie raksti