Ārija, Rigonda, Adrians, Adriāna, Adrija
Ārija, Rigonda, Adrians, Adriāna, Adrija

Izstādes “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim" ietvaros notiks nodarbība vecākiem: kā bērnos radīt interesi par mākslu?

Ceturtdien, 19. septembrī, no plkst. 19.00 līdz plkst. 21.00 pedagoga un mākslinieces vadībā notiks unikāls bezmaksas pasākums bērnu vecākiem, draugiem un tuviniekiem, kura laikā klausītājiem būs iespēja apspriest visai sarežģītu jautājumu – kā ielūkoties gleznās, uztvert to jēgu un galveno ideju, kā to izskaidrot mazajiem un kā bērniem neuzbāzīgi iemācīt muzeja apmeklējuma noteikumus.

Par to, kā bērnos raisīt interesi par mākslu un atklāt muzeju apmeklējumu pievilcību stāstīs māksliniece un mākslas pasniedzēja Diāna Dimza-Dimme.

“Multimediju izstādes Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim" ietvaros mēs parunāsim par sarežģītu tēmu – bērniem un mākslu – kā ar to “sadraudzēties”, nevis atsist jebkādu vēlmi to iepazīt, ar ko nereti grēko vecāki vai tuvinieki,” stāsta D. Dimza-Dimme.

“Tā nebūs lekcijas, drīzāk saruna ar pasākuma dalībniekiem,” – stāsta mākslas pedagogs Diāna Dimza – Dimme. “Visi vecāki vēlas pieradināt bērnus pie muzeja apmeklējuma, atklāt viņiem mākslas brīnumu, tomēr lielākajai daļai tas ne pārāk izdodas, un uz mūžu nokauj vēlmi apmeklēt mākslas galerijas. Viens no iemesliem ir steiga un neiecietība, tai skaitā arī atbildot uz jautājumiem, kurus mazie mīl uzdot. Reizēm vecākiem uz tiem nav atbildes un tas izraisa negatīvas emocijas, tā rezultātā bērns ieraujas sevī un vēlāk nevēlas doties uz izstādēm un muzejiem. Cita galējība – pārak ilgstoša uzturēšanās muzejos, tā pārblīvējot  un nogurdinot bērnu ar iespaidiem. Pastāv vēl vairāki aspekti, kurus apspriedīsim ceturtdien – piemēram, no kāda vecuma mazuļus varētu iepazīstināt ar mākslu, un kā klasisko un laikmetīgo mākslu padarīt bērnam vairāk izprotamu.”

Foto: Publicitātes foto

Vecāki varēs uzdot visus interesējošos jautājumu. “Mūsdienu skatītājam, kuru vidū, pirmām kārtām, ir bērni un pusaudži, mākslu jāpasniedz īpašā veidā. Jaunā paaudze – tā ir paaudze, kura aktīvi izmanto digitālās tehnoloģijas un novērtē interaktivitāti. Piemēram, izstāde Izcilie modernisti sevī apvieno ne vien 5000 Eiropas mākslas šedevrus, bet arī laikmetīgo tehnoloģiju sasniegumus, kas kas padara to par brīnišķīgu izglītības platformu gan skolēniem, gan pieaugušajiem. Sava formāta dēļ šis projekts ļauj skolēniem, skolotājiem un plašam skatītāju lokam apgūt modernisma laikmeta mākslu un izbaudīt to pilnā mērā, it kā izdzirdot stāstu par mums pašiem un par mūsdienu dinamiskās pasaules pirmsākumiem,” – piebilst Jurijs Getalo, viens no izstādes organizētājiem.

Pasākuma dalībnieki varēs ne vien izbaudīt iedvesmojošu lekciju, bet arī gadsimta mijas meistaru šedevrus no 20 pasaules muzejiem, ienirt unikālā audiovizuālā mākslas telpā, kuru nodrošina Dolby Surround un HD sistēmu perfektā kvalitāte.

Kur: Pils iela 23, Vecrīga
Kad: 19. septembrī, no 19:00 līdz 21:00
Ieeja: bez maksas
Vietu skaits ir ierobežots. Lai reģistrētos, jums epastā jānosūta vārds, uzvārds un tālruņa numurs
[email protected]

Multimediju izstādē “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim.”, kura atrodas Pils ielā 23, rīdzinieki un pilsētas viesi var apskatīt 16 visnozīmīgāko modernisma pārstāvju – Kloda Monē, Edgara Degā, Pola Gogēna, Anrī Ruso, Anrī de Tulūza-Lotreka, Gustava Klimta, Pola Sinjaka, Pīta Mondriāna, Amedeo Modiljāni, Vinsenta van Goga, Pjēra Ogista Renuāra, Huana Grīsa, Paula Klē, Franča Marka, Vasilija Kandinska un Kazimira Maļeviča – meistardarbus. Kopā izstādē iespējams aplūkot 5000 darbus no vairāk nekā 20 pasaules muzejiem. Izstāde ir multimediāls projekts, kurš skatītājam sniedz iespēju veikt ceļojumu pa izcilāko meistaru gleznām 19. un 20. gadsimta mijas mākslas pasaulē, kad kultūru un sabiedrību satricināja nebijuši pasaules mēroga notikumi.

Līdzīgie raksti