Baiba, Barbara, Barba

Izstāde “Leo Jānis Briedītis 100” Kalnciema kvartāla galerijā

No 3. marta līdz 1. aprīlim Kalnciema kvartāla galerijā būs skatāma izstāde "Leo Jānis Briedītis 100", kas veltīta Zviedrijā un citur pasaulē atzīta latviešu tēlnieka modernista Leo Jāņa Briedīša 100 gadu jubilejai.

Galerijā būs eksponēti 10 lielformāta darbu attēli un 10 mazformāta oriģināltēlniecības darbi no Zviedrijas. Izstādes atklāšana notiks 3. martā plkst. 17.00.

Mākslinieks Leo Jānis Briedītis (1922-2007) zināms arī kā gleznotājs un grafiķis, tomēr plašāku ievērību Eiropas kultūras kontekstā guvuši viņa meistarīgi izpildītie, samērā liela izmēra, galvenokārt nerūsējošā tēraudā izpildītie, gludi slīpētie tēlniecības darbi. Latvijas Mākslas akadēmijā laika posmā no 1942. līdz 1944. gadam Leo Jānis Briedītis studējis glezniecību, bet augstāko profesionālo izglītību tēlniecībā ieguva Zviedrijā. Tēlniecībā iecienītākais tēlnieciskais materiāls bijis nerūsošais tērauds, darbiem raksturīgas galēji lakoniskas, konstruktīvi skaidras formas. Ietekmējies no dabas motīviem, akcentējis strukturējumu un vispārinātu plastiku. Darbu virsmas ir liektas, spoguļgludas, kas raisa bagātas, sarežģītas saspēles ar zemi un debesi, gaisa un gaismas vidi.

Izstāde Kalnciema kvartāla galerijā būs skatāma darbdienās plkst. 10.00-18.00 un sestdienās plkst. 10.00-16.00, svētdienās galerija slēgta. Ieeja bez maksas.

Norises vieta: Kalnciema iela 35, Rīga, LV-1046.

Līdzīgie raksti