Rolands, Rolanda, Ronalds, Erlends

Izsludināta pieteikšanās laikmetīgās mākslas meistardarbnīcām Valmieras vasaras teātra festivāla laikā

No 2. līdz 4. augustam, ar deviņām izrādēm bērniem, pusaudžiem un viņu vecākiem - starts tiks dots Valmieras vasaras teātra festivālam. Būtiska pasākuma sastāvdaļa arī šogad būs Festivāla centrs – ar lokācijas vietu teju pašā Valmieras sirdī - Vecpuišu parkā. Sestdien un svētdien tajā saimniekos arī Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, piedāvājot 11 dažādas radošas meistardarbnīcas laikmetīgās mākslas iepazīšanai. Meistardarbnīcas vadīs ievērības cienīgi mākslinieki un tās piemērotas dažādu vecumu bērniem un jauniešiem, bet, tā kā dalībnieku skaits katrā no tām ir ierobežots – no 15. jūnija līdz 15. jūlijam tiek izsludināta pieteikšanās. Dalība visās meistardarbnīcās ir bez maksas.

Atbilstoši šī gada Valmieras vasaras teātra festivāla izvirzītajai tēmai “Dzīvā pilsēta”, meistardarbnīcu ietvaros, brīvā atmosfērā bērniem un jauniešiem tiks sniegta iespēja būt radošiem, līdzdalīgiem un meklēt risinājumus ārpus ierastajām shēmām un skolu izglītības programmām, kļūstot par savas dzīvās pilsētas līdzautoriem. Laikmetīgā māksla nepiedāvā gatavas atbildes uz notiekošo, taču atsedz alternatīvus veidus, kā palūkoties uz problēmām mums apkārt, aicina jautāt, domāt, būt kritiskiem un atvērtiem dažādajam, iedrošināt uz pārmaiņām, vienlaikus veicinot sabiedrības iesaisti pilsētas attīstībā, rosinot kritisko domāšanu un audzinot sociāli aktīvu un atbildīgu sabiedrību.

Meistardarbnīcas bērniem un jauniešiem norisināsies 3. un 4. augustā Festivāla centrā – Vecpuišu parkā un Valmieras koncertzālē, Leona Paegles ielā 10. Vienas radošās darbnīcas ilgums no divām līdz piecām stundām. Savukārt sestdien, 3. augustā no 11:00 – 15:00 ikviens interesents aicināts pievienoties atvērtajām mākslinieku prezentācijām, kur, līdzās mākslinieku stāstījumam par savu radošo darbību, būs iespēja iepazīt mākslinieku darbus, katra mākslinieka darba tehniku un metodi.

Meistardarbnīcu tēmas un mākslinieki

Starpdisciplināri strādājošā māksliniece Gundega Evelone interaktīvā veidā ļaus noskaidrot, kā no idejas var nokļūt pie mākslas darba un iepazīstinās ar performances, akciju, hepeningu un instalāciju mākslas veidošanas praksēm un piemēriem Latvijā. Izmantojot uz vietas atrodamus priekšmetus, māksliniece ar praktisku līdzdarbošanos piedāvās piedzīvot, kā ir iespējams materializēt ikvienu radošu ideju. Dalībnieku vecums: 7 – 16 gadu. Dalībnieku skaits: 20.

Meistardarbnīcā kopā ar mākslinieci Katrīnu Neiburgu tiks dota iespēja izzināt, kas ir videomāksla, videoinstalācija un vīdžejošanas kultūras aizsākumi Latvijā, pašiem praksē apgūstot VJ (video miksētāja) programmu, radot savu video darbu. Dalībnieku vecums: 12 – 18 gadu. Dalībnieku skaits: 30.

Dizainers Rihards Funts iepazīstinās ar dažādām dizaina disciplīnām un dizainera profesiju, kopā radot laikmetīgās mākslas izstādes ekspozīcijas dizaina maketus. Dalībnieku vecums: 15 – 20 gadu. Dalībnieku skaits: 30.

Laikmetīgās mākslas restauratores Evita Melbārde un Ieva Soprāne iepazīstinās ar laikmetīgās mākslas daudzveidīgo materialitāti un mākslas darbu piemēriem, kas paglābti no izzušanas, pateicoties laikmetīgās mākslas restauratora profesijas unikalitātei. Kopīgi tiks veidotas mākslas darbu kopijas un iepazīti neparastākie materiāli. Dalībnieku vecums: 9 – 18 gadu. Dalībnieku skaits : 20 katrā nodarbībā ( kopā divas).

Vizuālās mākslinieces Vikas Ekstas pašportretu meistardarbnīcā “Es pilsētā” tiks dota iespēja veidot performatīvi akciju Valmieras pilsētvidē, reflektējot savu vietu tajā. Jaunieši strādās ar sevis pozicionēšanu kameras priekšā un jaunu tēlu radīšanu, iemūžinot sevi un savus grupas biedrus ar foto portretu un pašportretu palīdzību. Nobeigumā tiks radīta kolektīva instalācija Festivāla centrā. Dalībnieku vecums: 12 – 20 gadu. Dalībnieku skaits: 30.

Gleznotājas un performanču mākslinieces Andas Lāces vadītajā meistardarbnīcā, izmantojot rotaļāšanos un radošus uzdevumus, bērni un vecāki tiks iesaistīti performatīva mākslas darba radīšanā. Te visas dienas garumā tiks radītas lielformāta māju maskas, attīstot domu par Dzīvo pilsētu – kāda varētu būt māju dzīve, ja tās būtu dzīvas? Dalībnieku vecums: 6 – 9 gadu. Dalībnieku skaits: 10.

Mākslinieci un pedagoģe Izolde Cēsniece dos iespēju domāt, zīmēt un būvēt iztēles kartes, antropomorfas ainavas, Bābeles torņus ar visiem iedzīvotājiem, kopīgi veidojot nākotnes ģeogrāfijas objektu puzles. Piedalīties aicināti visa vecuma bērni. Darbošanās notiks visas dienas garumā.

Savukārt foto mākslinieks Andrejs Strokins aicinās veidot foto kolāžas no atrastiem attēliem, ļaujoties nejaušības un kļūdīšanās raisītajiem efektiem uz radītajiem darbiem. Dalībnieku vecums: 10 – 18 gadu. Dalībnieku skaits: 30.

Pieteikšanās meistardarbnīcām no 15. jūnija līdz 15. jūlijam, aizpildot pieteikuma anketu: https://ej.uz/makslavalmiera vai sazinoties ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centra izglītības programmu kuratori Māru Žeikari, rakstot uz [email protected] vai zvanot +371 29586893.

Detalizētāka informācija par meistardarbnīcām : www.valmierasfestvals.lv un,www.lcca.lv.

Līdzīgie raksti