Zigrīda, Zigfrīda, Zigrīds

Izsludina pieteikšanos 14. starptautiskajai mazo formu porcelāna izstādei “Asimetriskas kustības”

No 2020. gada 27. novembra līdz 2021. gada 17. janvārim Rīgas Porcelāna muzejā norisināsies 14. starptautiskā mazo formu porcelāna izstāde “Asimetriskas kustības”. Mākslinieki ir aicināti radīt darbus un pieteikt dalību izstādei līdz šī gada 13. oktobrim.

Asimetrija kā ģeometrisks jēdziens plašākā nozīmē ietver ideju par pretējībām. Ik brīdi pasaulē notiek atšķirīgi, arī savstarpēji pretēji procesi. Pretmets starp simetrisko un asimetrisko nereti ir atšķirība starp cilvēka radīto un dabā sastopamo. Bieži cilvēku radītas lietas, tehnoloģijas un idejas tiek balstītas atkārtojumā un simetriskā jeb sistēmiskā uzbūvē. Dabā taisnas līnijas nepastāv, katrai lietai ir unikāla forma un pat cilvēka ķermenis nav simetrisks. Asimetrija kā koncepts ir sava veida skaistuma pamats.

Turpinot starptautisko mazo formu porcelāna izstāžu tradīciju, kas aizsākās 2016. gadā, aicinām māksliniekus radīt darbus izmantojot porcelānu un interpretēt šoreiz izvēlēto tēmu “Asimetriskas kustības”. Atbilstoši savai iecerei un koncepcijas izpratnei, katrs autors var realizēt to ar sev vēlamiem estētiskajiem izteiksmes līdzekļiem un tehniskajiem paņēmieniem. Darbiem jābūt radītiem pēdējo divu gadu laikā no vismaz 70% porcelāna, līdz 15x15x15 cm dimensijās individuālam  priekšmetam vai vairāku priekšmetu grupai. Katrs mākslinieks piesaka savu dalību atsūtot pieteikuma anketu un darbu foto uz: [email protected] noteiktajā termiņā.

Pieteikšanās anketa un izstādes nolikums pieejams Rīgas Porcelāna muzeja mājaslapas sadaļā “Jaunumi”.

Pieteikumus izskatīs un darbus eksponēšanai izstādē atlasīs žūrija. Rezultāti tiks paziņoti 2020. gada 21. oktobrī.

Līdzīgie raksti