Hermīne, Estere

Ivars Pētersons opernamā atzīmēs 55 gadu jubileju

Mūziķis Ivars Pētersons šogad atzīmē 55 gadu jubileju. Tam par godu 16. augustā Latvijas Nacionālajā operā notiks vērienīgs koncertšovs “Welcome to My World”, kurā tiks izpildītas gan Ivara oriģinālkompozīcijas, gan populāri pagājušā gadsimta piecdesmito un sešdesmito gadu hiti – no romantikas apvītām mīlas balādēm līdz pat enerģijas pilnai rokenrola klasikai.

Koncertšovā Ivara grupai “Petersons Band” pievienosies stīgu orķestris Raimonda Ozola vadībā, “Mirage Jazz Orchestra” pūtēju grupa, dāmu vokālais trio “Diamond Voices”, pianists Gints Žilinskis, ģitārists Jānis Kalniņš un rokenrola deju grupa “Ķengurroks”. Programmā būs iekļauti arī Ivara Pētersona dueti ar Zani Dombrovsku, Elzu Rozentāli, Elīnu Krastiņu un “Latvian Blues Band” līderi Jāni Bukovski.

Ivara Pētersona repertuārā galvenokārt ir pagājušā gadsimta piecdesmito, sešdesmito un septiņdesmito gadu dziesmas angļu valodā. Viņa radošajā darbībā liela loma bijusi Elvisa Preslija mūzikai – šī klasiķa dziesmas allaž tiek izpildītas Ivara Pētersona koncertos un fiksētas ierakstos. Viņš arī vairākas reizes rīkojis Elvisa Preslija dzimšanas dienas svinības Latvijā un pats piedalījies Preslija līdzinieku konkursā ASV. 

“Man visticamāk nekad neapniks izpildīt lieliskās savulaik Elvisa dziedātās dziesmas, taču tikpat aizraujos arī ar savas oriģinālmūzikas piedāvāšanu klausītājiem,” saka Ivars.

“Jā, arī tās ieturētas 20. gadsimta piecdesmito, sešdesmito gadu stilistikā, jo tieši tā laika noskaņa mūzikas pasaulē man šķiet vistuvākā. Spriežot pēc klausītāju intereses – ne man vienīgajam, tādēļ būs milzīgs prieks atkal satikties nu jau kārtējā jubilejas koncertšovā.”

Šogad tiek atzīmēti arī 35 gadi kopš dziedātāja un ģitārista Ivara Pētersona muzikāli radošās darbības sākuma. Kopš 2013. gada Ivara pavadošās grupas nosaukums ir “Petersons Band”, kurā viņš muzicē kopā ar ģitāristu Raivo Vaivaru, kontrabasistu Bruno Priekuli un bundzinieku Indri Orubu.

Vērienīgi koncerti, atzīmējot Ivara Pētersona jubilejas, jau kļuvuši par tradīcīju. Iepriekšējās divas skatuviskās svinības tika rīkotas Dailes teātrī – 2018. gadā rokenrola mākslinieks savu 50 gadu jubileju atzīmēja ar solokoncertu “Sweet Fifty”, bet 2013. gadā sarīkoja koncertu ar nosaukumu “Back to the Sixties”. Savukārt 40. dzimšanas dienas koncerts “The Songs of Elvis” norisinājās 2008. gadā Dzintaru koncertzālē.

55 gadu jubilejai par godu rīkotais koncerts 16. augustā norisināsies divās daļās ar starpbrīdi.

Sākums pulksten 19.00.

Biļetes jau iegādājamas servisā “Biļešu paradīze”.

Līdzīgie raksti