Agate, Selga, Silga, Sinilga

Ieskats "Latvijas Gada balva sportā 2018" svinīgā ceremonijā. FOTO

Piektdien, 21.decembrī, kinoteātrī Splandid Palace norisinājās "Latvijas Gada balva sportā 2018" ceremonija, kurā tika apbalvoti aizvadītā gada nozīmīgākie sporta cilvēki.

Par svinīgu atmosfēru un gaumīgu humoru rūpējās pasākuma vadītāji - Uģis Joksts un Inese Vaikule, savukārt muzikālo baudījumu sniedza solistes Laura Rizzotto un Jolanta Strikaite, Latvijas etnomūzikas grupa "Tautumeitas" un klasiskās mūzikas huligāni - grupa "Da Gamba". 

Uz skatuves vakara gaitā kāpa labākie sportisti un treneri, labākās sporta spēļu komandas un pasākumu organizatori, aizvadītā gada favorīti un uzlecošās zvaigznes, kopā ar skatītājiem izdzīvoja patiesas emocijas, pārsteigumus un saviļņojuma mirkļus.

Par aizejošā gada labākajiem sportistiem tika nosaukti tenisiste Anastasija Sevastova un bobslejists Oskars Melbārdis. Abi pie šāda apbalvojuma tikuši pirmo reizi karjerā.

Sevastovai par gada labākās sportistes balvu konkurenci sastādīja Latvijas otrā rakete Aļona Ostapenko, taekvondo cīkstone Inese Tarvida, svarcēlāja Rebeka Koha un pludmales volejboliste Tīna Graudiņa.

Latvijas labākās sporta spēļu komandas gods šoreiz tika Latvijas vīriešu hokeja izlasei. Uz balvu pretendēja arī sieviešu basketbola klubs "TTT Rīga" un vīriešu basketbola izlase. Labākās komandas individuālajos sporta veidos godu saņēma olimpisko spēļu bronzas medaļnieki bobslejā - pilots Oskars Melbārdis un stūmējs Jānis Strenga.

Par labāko Latvijas treneri tika nosaukts bobsleja komandas treneris Sandis Prūsis, vēl uz šo godu pretendējot Latvijas U-18 basketbola valstsvienības stūrmanim Artūram Visockim-Rubenim un hokeja izlases vadītājam Bobam Hārtlijam.

Par gada labāko sportistu tehniskajos sporta veidos tika atzīts Jonass, kurš pārspēja blakusvāģu motokrosa kantētāju Kasparu Stupeli un rallijkrosa braucēju Reini Nitišu. Jonass līdzjutēju balsojumā kļuva arī par gada populārāko sportistu.

Savukārt par gada uzlecošo zvaigzni tika atzīts basketbolists Artūrs Žagars, bet  par paraugu sportā atzīts Latvijas vīriešu basketbola izlases kapteinis Jānis Blūms.

Gada labākā notikuma balvu saņēma pasaules čempionāta rallijkrosā Latvijas posms, kas izkonkurēja Eiropas U-18 čempionātu basketbolā Rīgā, kā arī Ventspilī un Liepājā, un pasaules čempionātu orientēšanās sportā. Tautas sportā balvu saņēma "Sporto visa klase", kas guva virsroku pār "Stirnu buka" sacensībām un "Lattelecom" Rīgas maratonu.

Labākā sporta žurnālista balvu godu izpelnījās Vladimirs Ivanovs no "Latvijas Televīzijas" 7.kanāla (LTV7), kurš saņēma Artūra Vaidera piemiņas balvu. LTV speciālbalvu par atsaucību darbā ar medijiem saņēma skeletonists Martins Dukurs.

Par Latvijas gada labāko sporta skolotāju tika atzīts Pēteris Krastiņš no Salas vidusskolas, uz šo balvu pretendējot arī Aivai Aišpurei no Bauskas sākumskolas un Sarmītei Gobiņai no Gulbenes sākumskolas.

Tikmēr Latvijas Paralimpiskās komitejas balvu saņēma Latvijas paraolimpiskais jātnieks Rihards Snikus.

Balvu par mūža ieguldījumu Latvijas sportā saņēma kādreizējais kamaniņu braucējs, olimpisko spēļu dalībnieks, sacensību tiesnesis un kamanu izgatavošanas speciālists Valdis Ķuzis.

Savukārt Latvijas Olimpiskās komitejas specbalva tiek piešķirta Adrianam Dāvim.

Līdzīgie raksti