Aleksis, Aleksejs

Gulbenes novada diena Kalnciema kvartālā 27. maijā

Aicinot iepazīt Latvijas novadu daudzveidīgās tradīcijas un kultūru, 27. maijā plkst. 10.00-16.00 Kalnciema kvartālā notiks Gulbenes novada diena. Vairāk nekā 20 Gulbenes novada zemnieki, amatnieki un mājražotāji tirgos sava novada tradicionālos ēdienus un amatniecības izstrādājumus, kā arī iepazīstinās ar novada kultūru un tradīcijām caur meistaru darbnīcām un mākslinieku priekšnesumiem uz skatuves.

Tirgū ciemosies un būs iespēja iegādāties IGB oga veselīgos cidoniju un upeņu produktus, AmberFarm smiltsērkšķu produktus, vīna darītavas Vecpāpani augļu un ogu vīnus, Ramkas medus produkciju, produktu līnijas Zaļā vaļā liofilizētos gardumus un citus gardus un praktiskus produktus. Starp tirgotājiem varēs sastapt arī radošo apvienību Piektā māja un Druvienas pagasta amata meistarus, kas piedāvās savus meistardarbus. Vienlaikus ar daudzpusīgu un aktuālu piedāvājumu tirgū piedalīsies iemīļotie iknedēļas tirgotāji.

Paralēli novada iepazīšanai caur gastronomiju un amatniecību ikviens aicināts baudīt īpašu kultūras programmu. No plkst. 11.00 līdz 12.00 latviešu tautas dziesmu pasauli izzināt ļaus Druvienas folkloras kopa Pērlis, no plkst. 12.30 līdz 14.00 izklaidēs improvizācijas teātris, bet no plkst. 14.30 līdz 15.30 uz skatuves uzstāsies grupa Saburzīts, bet zolīds.

Visas dienas garumā plānotas arī radošas darbnīcas un aktivitātes. Kopā ar Druvienas meistariem būs iespējams radīt savus koka suvenīrus. Radošā apvienība Piektā māja piedāvās cianotipijas darbnīcu, savukārt Gulbenes novada bibliotēka aicinās uz literāru tikšanos ar grāmatu autori, novadnieci Leldi Kovaļovu. Uz radošu un izglītojošu darbošanos, kā arī interaktīvām spēlēm un aktivitātēm aicinās Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs, izglītojošais un interaktīvais centrs “Dzelzceļš un Tvaiks”, Stāmerienas pils un Gulbenes novada jaunieši. Vienlaikus apmeklētājiem būs iespējams uzzināt par novada plašo un daudzveidīgo tūrisma piedāvājumu un lielākajiem kultūras pasākumiem vasaras sezonā.

Norises vieta – Kalnciema iela 35, Rīga. Ieeja tirgū un dalība pasākumos bez maksas.

Līdzīgie raksti