Haralds, Almants

Grupa “Astro’n’out” pirms mūzikas ierakstu gada balvas pasniegšanas tiekas ar faniem. FOTO

Mūzikas ierakstu gada balva Zelta Mikrofons apbalvošanas ceremonijā mūziķi vairākkārt atzinuši, ka tieši tautas balsojums ir visnozīmīgākā nominācija. Tieši tāpēc Origo sadarbībā ar Zelta Pakavs piedāvā unikālu iespēju neformālā gaisotnē satikties ar nominācijai izvirzītajiem māksliniekiem, uzklausīt iedvesmojošu pieredzes stāstu, iesaistīties sarunā, noklausīties muzikālu priekšnesumu un piedzīvot citus pārsteigumus. Piektdien, 25. janvārī, norisinājās tikšanās ar grupu “Astro’n’out”.

Grupas “Astro’n’out” soliste Māra Upmane-Holšteine un ģitārists Juris Kalnišs piektdienas pēcpusdienā tikās ar mūzikas skolu audzēkņiem un faniem. Meistarklases laikā stāstīja par savu pieredzi un ieradumiem grupā, kopā rakstot tekstus un radot mūziku. Pasākumā mūziķi dalījās un ļāva izmēģināt praktiskus un radošus veidus, kā izveidot dziesmu, kad nav ideju un īstās iedvesmas.

“Kad runa ir par mūzikas radīšanu, bieži vien cilvēkiem liekas, ka ir jāgaida īstā iedvesma, īstie vārdi un melodia, kas ienāk prātā. Bet nē, tā parasti nenotiek – ir jāsanāk visiem kopā un jādara. Jāraksta un jāmēģina, tad viss aizies. Tā mums tas notiek,” saka grupas “Astro’n’out” soliste Māra Upmane-Holšteine.

Kā jau ziņots, grupas “Astro’n’out” izpildītā dziesma “Dejot trakāk” ir izvirzīta nominācijai “Origo Zelta dziesma 2018”, kur uzvarētāju nosaka tikai tautas balsojums vietnē https://www.origo.lv/zelta-mikrofons/.

Šī bija otrā tikšanās ar “Origo Zelta dziesma 2018” nominētajiem mūziķiem, taču līdz pat februāra sākumam faniem būs iespēja satikt vairākus māksliniekus un mūzikas grupas. Nākamā meistarklase notiks 29. janvārī plkst. 16:00 ar Donu un Ozolu, bet plkst. 17:00 ar Kristīni Prauliņu par dzīvi džeza ritmos.

Mūzikas ierakstu gada balva “Zelta Mikrofons” norisinās jau 23. reizi. Apbalvošanas ceremonija notiks 12. februārī Dailes teātrī. Ceremoniju klātienē apmeklēs visi nominanti, atbalstītāji, žūrijas pārstāvji, bet ikviens interesents Latvijā un citur to varēs vērot tiešraidē Kanālā 2, portālā Skaties.lv, kā arī ar nelielu nobīdi kanālā LNT.

Līdzīgie raksti