Māris, Mārica, Maigurs

Ģimenes diena Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā – “Leģendas un teikas par Rīgu - pāri laikiem”

Svētdien, 26. maijā, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina piedalīties Ģimenes dienā “Leģendas un teikas par Rīgu – pāri laikiem”, vēsta Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Sabiedrisko attiecību speciāliste Ingrīda Lukašēviča.

Pasākuma programmas ietvaros plkst. 12.00 un plkst. 15.00 ikviens interesents varēs piedalīties rosinošā, izzinošā ekskursijā “Ko par Rīgu stāsta un atklāj leģendas un teikas”, bet no plkst. 11.00 līdz plkst. 16.30 bērniem kopā ar vecākiem aicināti kopīgi darboties radošo aktivitāšu vietā "Rīga – mana īstā un izdomātā”, kā arī apskatīt visu muzeja ekspozīciju un izstādes.

Uz ekskursiju "Ko par Rīgu stāsta un atklāj leģendas un teikas” aicinās muzeja pedagogs, vēsturnieks Mārtiņš Kazainis. Kādas ir versijas par Rīgas leģendu izcelsmi, kā rīdzinieku paaudzes ir vārdos ietērpušas reālus notikumus, tos bagātinot ar pieredzi un fantāziju? Rīdzinieki visos laikos bijuši un ir gudri un attapīgi ļaudis, zinot arī, kā savus stāstus stāstīt, lai tie paliktu bērnu un bērnu bērnu atmiņā. Ekskursijas gaitas stāsti sniegs iespēju noskaidrot un uzzināt. Ja jautā: “Vai Rīga jau gatava?”, vai zini, kas un kāpēc jāatbild? Ko veica Rīgas Lielais Kristaps un kāds ir viņa stāsts, kur vedot noslēpumainās pazemes ejas zem Rīgas, ko vācieši darīja ar vērša ādu, kas zināms par Rīgas raganu un žagatu un vēl, un vēl. Klausoties teikas, leģendas un patiesus vēsturiskus notikumus, ekskursijas dalībnieki iepazīs gan Rīgas vēsturi un īpašus muzeja priekšmetus no neierasta skatu punkta, neaizmirstot, ka arī dažādi kuriozi un versijas ir vēstures sastāvdaļa. Teikas un leģendas glabā sevī seno rīdzinieku pieredzi, fantāziju, vēlmes, arī bailes un sajūsmu. Arī mūsdienās top jaunas leģendas, varbūt pat, ka kāds no mums būs to radītājs. Varbūt, ka tieši Tu!

Savukārt no plkst. 11.00 līdz plkst. 16.30 bērni kopā ar vecākiem varēs kopīgi darboties radošo aktivitāšu vietā "Rīga – mana īstā un izdomātā”, kā arī apskatīt visu muzeja ekspozīciju un izstādes: “Kur gūšu Latvijas spēku?” (A.Brigadere), “Lietots Rīgā. 19. gs. otrā puse – 1918. gads”, “Doma muzejs Rīgā – templis zinātnei un mākslai, “Reformācijai 500: Piemiņas medaļas Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja kolekcijā”, “Sudraba kauss „21. gadsimta Renesanse” un “1920.-1930. gadu kalendāri no muzeja kolekcijas”.

Ģimenes dienas aktivitāšu apmeklētājiem muzejs dāvā īpaši draudzīgo Ģimenes dienas ieejas maksu: pieaugušajiem – EUR 2,50; pensionāriem un studentiem – EUR 1,50, skolēniem EUR 0,50, pirmsskolas vecuma bērniem – brīva ieeja, programmas piedāvājums – bez atsevišķas maksas.

Līdzīgie raksti