Daila, Veronika, Dominiks

Galerijā “Putti” atklāj laikmetīgo rotu izstādi. FOTO

Mākslas galerijā “Putti” atklāta laikmetīgo un konceptuālo rotu izstāde “Migla”, kurā pārstāvēti 13 igauņu rotkaļi no mākslinieku apvienības “Estonishing!”. Izstādītajos darbos kā materiāls dominē koks, pelēkie un melnie toņi, un jūtams dabas tuvums.

“13 Igauņu mākslinieki ar vienotu nacionālās identitātes fonu, tautas tradīcijām, vēsturi – bet tik dažādi – katrs ar savu īpašu identitāti un raksturu. Viņi ir kā metafora, kas apvieno izteiktus individuālistus – katru ar savu rokrakstu.  Un vienīgais viņu īstenais kopsaucējs ir ambīcija – izmantot rotas kā atslēgu katra paša iztēles pasaulei,” māksliniekus raksturo galerijas “Putti” pārstāvji.

Katrs izstādē pārstāvētais mākslinieks ir individuāls. Savā starpā mākslinieki vienlaicīgi ir gan vienoti, gan atšķirīgi. Pēc rotām spriežot ir sajūta, ka konkrēto mākslinieku uzmanība, veidojot rotas, ir vērsta uz spirituālām kvalitātēm. Izstādes darbiem piemīt introvertums, varbūt pat mazliet tumšs noskaņojums, kas raksturīgs ziemeļniekiem – tāpat kā iedziļināšanās detaļās.

Izstādes kurators, Igaunijas Mākslas akadēmijas profesors un daudzu starptautisku izstāžu dalībnieks Tanels Vēnre (Tanel Veenre) raksturo mākslinieku grupas īpašo identitāti: “Mūsu daiļamatmeistaru kultūra sakņojas mežā. Tas šķiet vienkārši, taču tieši tajā apstāklī ir maģija. Kokainā un arhaiskā stila tīrība ir visu abstrakciju pamatā. Te nav vajadzības pēc trokšņa, čuksti ir pietiekami skaļi.”

Jāpiebilst, ka visus galerijā izstādītos darbus var iegādāties.

Izstāde “Migla” no 29. marta līdz 19. aprīlim skatāma mākslas galerijā “Putti”, Vecrīgā, Peitavas ielā 5. Vairāk par izstādi un tās autoriem iespējams uzzināt “Putti” mājaslapā www.putti.lv.

Mākslas galerija “Putti”, kas apmeklētājiem atvērta kopš 2000. gada, sākotnēji tika dibināta ar mērķi popularizēt latviešu rotu mākslinieku sniegumu. Gadu gaitā tā savu darbību paplašinājusi, un galerijas pārstāvēto autoru loku papildinājuši arī ārzemju rotu dizaineri.

FOTO no izstādes atklāšanas vakara:

Līdzīgie raksti