Liepājā notiks pasaulslavenā vijolnieka Gidona Krēmera koncerts

Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" 27. janvārī plkst. 17.00 notiks pasaulslavenā vijolnieka Gidona Krēmera koncerts "Krēmers. Kremerata Baltica. Cirks". Atskaņojot Mečislava Veinberga (Mieczysław Weinberg), Astora Pjacollas (Astor Piazzolla) un Artura Maskata mūziku, izcilais vijolnieks uzstāsies kopā ar orķestri "Kremerata Baltica" un slavenā vācu cirka "Circus Roncalli" klaunu Robertu Viki (Robert Wicke).

Būdams liels cirka cienītājs, vijolnieks Krēmers ar šo koncertu vēlējies radīt sava veida kamermūzikas versiju par cirku. Koncerts būs kā aizrautīgs priekšnesums, kurā teatrālas etīdes apvienosies ar mūziku un slavenais vācu cirka "Circus Roncalli" klauns Roberts Vike sadarbosies ar orķestri un pašu Krēmeru.

Atzīmējot 20. gadsimta poļu komponista Veinberga simto jubileju, koncertā būs klausāma viņa mūzika, kas nereti rakstīta kino un teātrim.

Koncerta pirmajā daļā būs dzirdama argentīniešu komponista Pjacollas tempermentīgā mūzika, bet koncertu atklās ar zināma pašmāju komponista Maskata opusu "Pusnakts Rīgā", ko pats skaņradis raksturo kā tango un veltījumu skaistai mīlestībai.

Gidons Krēmers ir pasaulslavens vijolnieks, kamerorķestra "Kremerata Baltica" dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs. Būdams tikai četrus gadus vecs, Rīgā dzimušais vijolnieks uzsāka mācības pie sava tēva un vectēva, kas abi bija sava laika atzīti mūziķi. Vēlāk bagātīgie sasniegumi prestižos starptautiskos konkursos pavēra Gidonam ceļu uz karjeru, kuras laikā izcilais mūziķis ieguvis visas pasaules atzinību un reputāciju kā viens no pašiem oriģinālākajiem un izaicinošākajiem savas paaudzes māksliniekiem. 2002. gadā Krēmers kopā ar "Kremerata Baltica" ieguva "Grammy" balvu kategorijā "Labākais mazā ansambļa izpildījums

Biļetes nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Līdzīgie raksti