Festivāla SAXOPHONIA konkurss jaunajiem saksofonistiem

Šajā nedēļā, no 20.līdz 23. februārim, XI Starptautiskā Saksofonmūzikas festivāla SAXOPHONIA ietvaros paralēli dažāda stila un žanru koncertiem Rīgā un Latvijas novados norisināsies arī Latvijas Mūzikas skolu un vidusskolu saksofona klašu audzēkņu konkurss.

Konkurss ir patstāvīga tradīcija līdzās festivāla krāšņajai muzikālajai programmai un tā idejas autors un tradīcijas uzturētājs 20 gadu garumā ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas saksofona klases profesors Artis Sīmanis. Konkurss norisināsies trīs dienu garumā  –  no 20. līdz 22. februārim un tajā piedalīsies 108 saksofonisti no 40 Latvijas mūzikas skolām un mūzikas vidusskolām. Dalībnieku sacensība noritēs četrās vecuma grupās.

Laureātu apbalvošana un noslēguma koncerts notiks sestdien, 23. februārī plkst. 12.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Lielajā zālē. Koncertā uzstāsies konkursa laureāti, Latvijā populāri saksofonisti, kas savulaik bijuši SAXOPHONIA konkursa laureāti, kā Dāvis Jurka, Oskars Petrauskis, Renārs Lācis, Arvīds Kazlausks u.c., kā arī Rīgas Saksofonu kvartets, Saksofonu kvartets “Atomos” un citi. Koncerta noslēgumā visi konkursa dalībnieki un mūziķi vienosies kopspēlē  –  aptuveni simts saksofonistu lielā orķestrī diriģentes Katrīnas Kivlenieces vadībā. Konkursa apbalvošanas laikā tiks paziņots arī konkursa galvenās balvas – firmas “Yamaha” alta saksofona YAS 480  –  ieguvējs I - II grupā.

Festivālu rīko VSIA “Latvijas koncerti” sadarbībā ar JVLMA un Rīgas Saksofonu kvartetu. Savukārt, saksofonistu konkursu organizē Rīgas Saksofonu kvartets sadarbībā ar JVLMA, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolu (JMRMV) un Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolu (PMMS).

Līdzīgie raksti