Māris, Mārica, Maigurs

Festivāla “Botānika” ietvaros skanēs Sanktpēterburgas dziedātājas Žeņas Ļubičas koncerts

Ceturtdien, 23. maijā, VEF radošā kvartāla kamerzālē notiks talantīgās un savdabīgās Sanktpēterburgas dziedātājas un dziesmu autores Žeņas Ļubičas koncerts. Šis pasākums iecerēts kā vēstījums no Francijas radošās skatuves. Te būs Parīze, stils, izsmalcināts vokāls un spilgta jaunas sievietes personība, par gaidāmo koncertu stāsta pasākuma organizatori.

“Krievijas francūziete” Žeņa Ļubiča pasaules slavu ieguva, pateicoties dalībai projektā Nouvelle Vague. Ar to viņa ir apbraukājusi teju pusi pasaules, piedalījusies festivālos un koncertos, arī leģendārajā Parīzes koncertzālē “Olimpija”. Vairāk nekā 300 dziesmu autore. Viņas dziesmas ir iekļautas vairāk nekā 30 filmu un seriālu skaņu celiņos. “Klusuma šūpuļdziesma”, kas kļuva par Krievijas fantāzijas kino “Viņš – drakons” galveno tēmu, tagad ir savdabīga dziedātājas vizītkarte. Pēc tās viņu atpazīst ikvienā zemeslodes nostūrī. Bet nebēdnīgā “Russian Girl” ir kļuvusi par daudzās valstīs mītošās krievu diasporas himnu. 2018.gadā Žeņa Ļubiča un grupa “Zveri” laida klajā singlu L’été, kas bija daļa no Kirila Serebreņņikova filmas “Vasara” skaņas celiņa pasaules pirmizrādes.

Žeņa ir uzstājusies kopā ar Bi-2, Megapolis un Brazzaville, dalījusi mikrofonu ar Džoniju Rotenu (Sex Pistols) un Eiženu Hicu (Gogol Bordello). Viņa ir saņēmusi Artēmija Troicka prēmiju “Stepes vilks” un regulāri ir atrodama Pēterburgas vispopulārāko cilvēku sarakstā.

Melodiska balss, jutekliska dzeja, eiropeiska izsmalcinātība un krievu dabisks – šīs ir tikai dažas no Žeņas Ļubičas labākajām īpašībām. Nav būtiski, kurā valodā – angļu, franču vai krievu – Žeņa dzied, nav svarīgi, kuru instrumentu pavadībā skan viņas balss, jebkurā gadījumā kompozīcijas skan aizkustinoši un harmoniski. Rīgā dziedātāja uzstāsies kopā ar grupu. 

Grupas sastāvs:
Žeņa Ļubiča (vokāls)
Pāvels Iļjušins (ģitāra)
Dmitrijs Turjevs (bass)
Pjotrs Mihejevs (bungas)

Lai pasākumā valdītu Parīzes radošo kvartālu īpašā atmosfēra, festivāla organizatori sadarbībā ar partneriem ir sagatavojuši gastronomijas stūrīti franču stilā: vīnu eksperts Noble Wine gatavo ekskluzīvu Luāras ielejas un Burgundijas vīnu piedāvājumu, bet Aldaris prezentēs vispopulārāko franču alu Kronenbourg 1664 Blanc. Izsmalcinātos dzērienus papildinās tradicionālās franču uzkodas un austeru bārs.

Žeņas Ļubičas koncertā visas skaistā dzimuma apmeklētājas varēs vienā mirklī pārtapt par īstām parīzietēm. Zviedru skaistumkopšanas zīmola Oriflame stendā vizāžisti piemeklēs jums viszvaigžņotāko lūpu krāsas toni, izgatavos iedvesmojošas fotogrāfijas un pasniegs dāvanas.

Līdzīgie raksti