Andrejs, Andris, Andrievs

Ērģeļmūzika Rīgas Sv. Jēkaba katedrālē koncertprogrammā "Mūzika dvēselei”

27. jūnijā plkst. 16.30 Rīgas Sv. Jēkaba katedrāle vērs durvis klausītājiem un sniegs iespēju atkal baudīt katedrāles vēsturisko ērģeļu skanējumu.

Ērģelniece Ilona Birģele savā dzimšanas dienā dāvās klausītājiem klasiskās mūzikas programmu „Mūzika dvēselei”, kurā garīgums, kas ir ļoti nozīmīgs mākslinieces daiļrades aspekts, savīsies ar romantismu un J.S.Baha skaņdarbiem. Rīgas Sv. Jēkaba katedrāles ērģeļu skanējumu visā krāšņumā atklās J.S.Baha „Tokāta un fūga re minorā”, F.Šūberta „Ave Maria”, J.Brāmsa korāļprelūdijas u.c. autoru darbi.

Ilona Birģele ir aktīvi koncertējoša ērģelniece un ir sniegusi koncertus ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā, Igaunijā, Zviedrijā, Somijā, Čehijā, Holandē, Krievijā, Kazahstānā, Vācijā, Šveicē un Izraēlā. Piedalījusies starptautiskos ērģeļmūzikas konkursos un festivālos. Māksliniece regulāri apmeklē meistarklases, kur turpina pilnveidot savas prasmes pie pasaulē atzītiem ērģelniekiem.

Rīgas sv. Jēkaba katedrāles ērģeles ir brīnišķīgs vēsturisks instruments ar bagātīgu toņu gammu, kurš līdz šim Rīgas koncertdzīvē ir bijis maz dzirdams.

Vēstures avoti vēsta, ka Sv. Jēkaba katedrāles ērģeļu vēsture ir diezgan sena. Tomēr precīzākas ziņas ir sākot ar 1762. gadu, kad baznīca pasūtināja ērģeles pie ievērojamā vācu ērģeļbūvētāja Heinriha Andreasa Konciusa. No tiem laikiem ir saglabājies skaistais ērģeļu prospekts jeb ērģeļu redzamā, dekoratīvā daļa, kuru veido stabules un rotājumi. Tagadējās ērģeles ir tapušas 1913. gadā. Tās būvējusi Emīla Martina ērģeļbūves firma, kas tajā laikā bija lielākā nozares kompānija Latvijā.

Kopā ar Ilonu Birģeli muzicēs jaunā un daudzsološā dziedātāja Anete Viļuma (soprāns) un Inita Malnača (čells).

Programmā  J.S.Baha, F. Šūberta, J.Brāmsa un Jāz. Mediņa opusi.

Ieeja par ziedojumiem.

Koncerts notiks ievērojot valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus.

Līdzīgie raksti