Indriķis, Ints, Namejs

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā skanēs viduslaiku mūzika koncertā “Mediatore. Itāļu mūzika Londonas manuskriptā”

Svētdien, 11. augustā, plkst. 18.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā ar koncertu “Itāļu mūzika Londonas manuskriptā” uzstāsies viduslaiku mūzikas ansamblis “Mediatore”.

Lai bagātinātu Latvijas koncertdzīvi ar viduslaiku mūziku, ansamblis “Mediatore” sagatavojis dziesmu un deju programmu ar skaņdarbiem no Londonas manuskripta, kas ir 14. gadsimta itāļu komponistu sacerējumu krājums. Mūsdienās to iesaukuši par Londonas manuskriptu tādēļ, ka kopš 1876. gada tas atradies Lielbritānijas muzejā, bet šobrīd glabājas bibliotēkā Londonā. Manuskripta izcelsme gan visdrīzāk saistāma ar Toskānu vai Umbriju, un savulaik tas piederējis slavenajai Mediči dzimtai.

Krājumā ietilpst vairākas kompozīcijas, kas ir unikālas, jo nav pierakstītas nekur citur. To skaitā 15 vienbalsīgas instrumentālas dejas, kas ir viens no pirmajiem tieši instrumentālās mūzikas paraugiem viduslaikos. Koncertā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā tiks atskaņota tikai laicīgā mūzika, iekļaujot vienu no populārākajiem Trecento vokālajiem žanriem – ballatu, un dejas: Saltarello, Trotta un Estamps. Tāpat vakara gaitā paredzēts stāstīt klausītājiem par vēsturisko kontekstu, Londonas manuskriptu, kā arī par izvēlētajiem skaņdarbiem un to tekstiem.

Ansambļa “Mediatore” sastāvā ir daudzsološais un Latvijā jau labi pazīstamais soprāns Aija Veismane-Garkeviča, dažādos muzikālos sastāvos dziedošā Dārta Treija, Beļģijā un Nīderlandē koncertējošā vijolniece, fideles spēlētāja Anita Romanova. Visas trīs mūziķes studējušas vēsturisko interpretāciju, tās ietvaros notikušas viduslaiku mūzikas teorijas un atskaņošanas prakses Latvijā, Nīderlandē, Francijā un Vācijā.

Jāpiebilst, ka “Mediatore” izpildīs iecerēto programmu divos koncertos: Bauskas pilī 10. augustā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā Rīgā 11. augustā.

Uz koncertu aicināts ikviens interesents! Biļešu cena: 5,00 EUR. Biļetes nopērkamas iepriekšpārdošanā DMDM kasē. Vietu skaits ir ierobežots. Sēdvietas nav numurētas.

Pirms koncerta apmeklētājiem būs iespēja apskatīt Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja trīsdesmit gadu jubilejai veltītu izstādi “REDZĒTS – NEREDZĒTS – IZREDZĒTS”.

Līdzīgie raksti