Aleksis, Aleksejs

Decembrī Āgenskalna tirgus ielūdz atklāt Ziemassvētku brīnumu

Kas ir Ziemassvētku brīnums? Ar atvērtu un ieintriģējošu jautājumu Āgenskalna tirgus atklāj Ziemassvētku sagaidīšanas laiku un aicina to piedzīvot kopā katru dienu līdz pat  31. decembrim.

Ar mērķi mudināt ikvienu piedomāt un no jauna atklāt svētku patieso un daudzkrāsaino nozīmi, savus otros Ziemassvētkus kopš atjaunošanas Āgenskalna tirgus nolēmis veltīt brīnumiem. Līdz pat Vecgada vakaram tirgus būs pilns visdažādākiem brīnumiem – maziem un lieliem, smaržīgiem un garšīgiem, skanīgiem un klusiem, taustāmiem un netaustāmiem. Un tomēr, lai arī izvēle būs pārbagāta un interpretācijas neskaitāmas, tirgus cer atgādināt, ka vislielākais no brīnumiem dienas izskaņā vienmēr ir laiks, kas kaut uz mirkli pavadīts kopā. Sirsnīga un aizrautīga saruna ar tirgotāju, nejauša satikšanās ar kaimiņu rindā pēc karstvīna, randiņš ar vientuļo senioru vai vakariņas, ko kopā pagatavojusi visa ģimene vai pat apkaime!

Visa mēneša garumā tirgus 1. stāvā līdzās pastāvīgajiem tirgotājiem būs Ziemassvētku pop-up veikali, tikmēr nedēļas nogalēs notiks īpaši tematiskie tirgi, kas apņems ne vien paviljona abus stāvus, bet arī pagalmu.

1.-3. decembrī izgaismosim pirmo Adventi. Vairāk nekā desmit dažādi tirgotāji būs sarūpējuši adventes vainagus, Gardenia Eco sveču veikaliņš plašāko sveču klāstu, kafejnīcas aicinās uz vēlajām brokastīm, svētku vakariņām vai sarunām pie karstiem dzērieniem un sveču liesmiņām.

8.-10. decembrī tirgū ciemosies īpaši daudz amatnieki ar pašu rokām darinātiem priekšmetiem – rotām, papīrlietām, koka grebumiem, keramikas traukiem, adītām zeķēm, filcētām čībām un citām unikālām lietām. Šajā nogalē pagalmā būs pieejams street food – burbuļvafeles, zelta klasika jeb desiņas ar kartupeļiem un štovētiem kāpostiem, čurros, zupa uz ugunskura, grilēti burgeri, savukārt kafejnīcas būs parūpējušās par īpašiem gardumiem, izcepušas tikko siltus pīrāgus un piparkūkas.

15.-17. un 22.-24. decembrī papildu pastāvīgajiem un pop-up tirgotājiem ar pašu radītiem un lolotiem brīnumiem tirgū ciemosies aptuveni 30 dažādi Latvijas dizaineri, mājražotāji un amatnieki – no mezglojumiem un ģipša interjera lietām līdz origami un bezglutēna šokolādei, kas jānogaršo visiem. No decembra vidus pagalmā būs iespējams izmeklēt kuplāko un zaļāko eglīti, visu decembri pie tirgotājiem būs atrodams nepieciešamais skaistiem un gardiem svētkiem.

Mēneša griezumā plānoti vismaz astoņi pasākumi svētku gaisotnē un tematikā – svētku koru un džeza koncerti, gatavošanas meistarklases koprades virtuvē “RE CEP TE”, Rīgas cirka skolas izrāde, darbnīcas un citi pasākumi. Neiztrūkstoša svētku daļa būs arī ik svētdienu notiekošais Krāminieks, kurā iespējams ne vien nejauši iesaistīties kaislīgā sarunā par vēsturi, tās liecībām un lietu vērtībām, bet arī atrast iepriecinājumu tiem, kuriem šķietami viss ir.

PASĀKUMI TIRGŪ:

5. dec. plkst. 18.00-21.00 koprades virtuvē “RE CEP TE” Gatavojam kopā ar bērniem: Renārs no “R.C. picas” māca lieliem un maziem cept picas (ar iepriekšējo pieteikšanos).

9. dec. plkst. 20.00 uz tiltiņa Riga city jazz Ziemassvētku koncerts

14. dec. vakarā 2. stāvā Ziemassvētku sadziedāšanās ar Vācijas vēstniecību

16. dec. plkst. 11.00 2. stāvā Rīgas cirka skolas izrāde

19. dec. plkst. 15.00-17.00 Friča Brīvzemnieka skolas audzēkņu darbu tirdziņš

21. dec. plkst. 18.00-21.00 koprades virtuvē “RE CEP TE” Gatavojam kopā ar “Boršča” pavārēm: ukraiņu vareņiki (ar iepriekšējo pieteikšanos)

22. dec. plkst. 20.00 kora "Ziemasvarā" Ziemassvētku koncerts

23. dec. ap 15.00 operdziedātājas Ilonas Bageles & trombonista Vaira Nartiša ceļojošais koncerts

Tirgus darbalaiki ikdienā – 1. stāvs ir atvērts no otrdienas līdz sestdienai plkst. 9.00-17.00, bet no svētdienas līdz pirmdienai plkst. 9.00-17.00. Kafejnīcas tirgus 2. stāvā ir atvērtas no svētdienas līdz ceturtdienai plkst. 11.00-21.30, bet piektdienās un sestdienās plkst. 11.00-23.00. 2. stāva bāri atvērti katru dienu plkst. 10.00-23.00.

Līdzīgie raksti