“Salemas raganas” pirmizrāde

1. februārī Dailes teātrī pirmizrāde Lielās zāles iestudējumam “Salemas raganas”. Artūra Millera lugu iestudēs režisore Laura Groza-Ķibere.

Salema ir liekulības pārpilna pilsētiņa, kurā dzīvo tikumīgas sievas un uzticīgi vīri. Taču zem ārējās piedienības te valda kaislības, iekāre un atriebība. Kad vairākas jaunas meitenes sāk apsūdzēt vietējos iedzīvotājus sakaros ar pārdabiskiem spēkiem, mazās kopienas dzīve tiek sagrauta. Tagad daudziem paveras lieliska iespēja izrēķināties ar saviem pretiniekiem. Nav šaubu, ka tumsas spēki ir aplenkuši šo vietu. Pats nelabais sarīko dzīres Salemā un dejo uz savu upuru kapiem. Vietējiem varasvīriem ir jātiek skaidrībā, kas izraisījis šo katastrofu.

Savā lugā ar oriģinālo nosaukumu “Smags pārbaudījums”, kura 1953.gadā ieguvusi Tonija balvu kā gada labākā luga un nu jau kļuvusi par dramaturģijas klasiku, Artūrs Millers raksta par notikumgmaiem Amerikas ciematā 17.gadsimta beigās. Taču kopš tiem laikiem nekas daudz nav mainījies – cilvēki laiku pa laikam sarīko kārtējās raganu medības, lai vērstos pret tiem, kuru uzskati vai dzīvesveids nešķiet pieņemams.

Izrādes lomas atveidos Juris Žagars, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Inga Alsiņa, Gints Grāvelis, Dainis Grūbe, Intars Rešetins, Mirdza Martinsone, Olga Dreģe, Dārta Daneviča, Sarmīte Rubule, Anta Aizupe, Juris Bartkevičs, Indra Briķe, Artis Robežnieks, Mārtiņš Upenieks, Artūrs Dīcis, Andris Bulis, Lauris Subatnieks, Ilze Dzenīte, Elīza Marija Rešetina un Emīlija Paula Andersone. Radošajā komandā režisore Laura Groza-Ķibere aicinājusi scenogrāfu Mārtiņu Vilkārsi, kostīmu mākslinieci Jolantu Rimkuti, horeogrāfu Rūdolfu Gediņu un gaismu mākslinieku Jevgeņiju Vinogradovu.

Biļetes" "Biļešu paradīze" kasēs.

Līdzīgie raksti