Vilis, Vilhelms

Dailes teātra 2019./2020.gada sezonā gaidāmi 16 jauniestudējumi

Dailes teātra 2019./2020.gada sezonā gaidāmi 16 jauniestudējumi - 14 izrādes un divi koncerti, šodien, 5. septembrī, žurnālistiem pastāstīja teātra pārstāvji.

Lielajā zālē tiks piedāvāti 5 jauniestudējumi

Pirmais būs Reja Kūnija komēdijas “Neiespējamā misija” iestudējums Dž. Dž. Džilindžera režijā, kam pirmizrāde jau 20. septembrī. Tam sekos Toma Stoparda, Lī Hola un Marka Normena “Iemīlējies Šekspīrs” Rolanda Atkočūna režijā, Filisas Nādžas “Talantīgais Misters Riplijs” Lauras Grozas-Ķiberes režijā, Maksa Friša “Santa Krusa” Dž. Dž. Džilindžera režijā un Regnāra Vaivara veidotais Ēriha Marijas Remarka darba “Trīs draugi” iestudējums. Sezonā ieplānoti arī divi tradicionālie koncerti – Vecgada koncerts un “Spanovska ballīte – 6. sērija”.

Mazajā zālē pirmais jaunums būs 18. septembrī, kad pirmizrādi piedzīvos Rolanda Atkočūna veidotais Ivana Viripajeva lugas “Nepanesami ilgi apskāvieni” iestudējums. Nākamā būs Intara Rešetina iestudētā Pjēra Gripari “Inspektors Tutū” – pasakaina izrāde bērniem, kam pirmizrāde būs 27. novembrī. Tām sekos vēl trīs darbi – Andžeja Saramonoviča “Testosterons” Oļega Šapošņikova režijā, Jaroslavas Pulinovičas “Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta” Mihaila Gruzdova režijā un Rēzijas Kalniņas iestudētā Helēnas Kūperes “Sievietes un klavierskaņotājs”.

Kamerzālē ieplānoti 4 jaunumi

Šobrīd pirmizrādei 22. septembrī režisors Nikolajs Korobovs gatavo Luidži Lunari lugas “Trīs šūpolēs” iestudējumu. Tam sekos Intara Rešetina veidotais Floriana Zellera drāmas “Māte” iestudējums, Dunkana Makmillana “Monstrs” Dmitrija Petrenko režijā, bet sezonas noslēgumā režisors Gundars Silakaktiņš piedāvās Artūra Dīča lugas “Blokmājas Dons Kihots” iestudējumu.

Pērn izrādes noskatījušies 194 000 skatītāju

Mākslinieciskais vadītājs Dž. Dž. Džilindžers informēja, ka pagājušajā sezonā tika nospēlētas 475 izrādes, ko noskatījušies 194 000 skatītāju, kas ir krietni vairāk kā citos Latvijas teātros. “Mūsu, kā akadēmiska teātra, misija ir piesaistīt teātrim pēc iespējas plašāku skatītāju loku,” skaidroja Dž. Dž. Džilindžers. Viņš arī norādīja, ka līdz šim teātris nav centies skatītājus audzināt un nedarīs to arī turpmāk, par ko bieži tiek runāts: “Teātrim nav jāaudzina skatītāju, jo tas nozīmētu, ka skatītājs ir neaudzināts. Ambiciozi ir uzskatīt, ka režisoru uzdevums ir mācīt skatītājiem, kā dzīvot. Ja skatītājam būs interese, viņš nāks uz izrādi un pirks arī biļetes.”

Dž. Dž. Džilindžers pauda prieku par pagājušajā sezonā sasniegto. Dailes teātrim ir piešķirtas 17 “Spēlmaņu nakts” nominācijas, tāpat šajā sezonā ir palielinājies pārdoto abonementu skaits par 8%, kas liecina, ka teātris skatītājus pagājušajā sezonā nav pievīlis. Turpinājumā Dž. Dž. Džilindžers iepazīstināja ar plānotajiem jauniestudējumiem visās zālēs.

Līdzīgie raksti