Bernhards, Boriss, Rojs

Cēsīs notiks pianista Georgija Osokina albuma prezentācijas koncerts

Sestdien, 18. maijā, plkst. 19.00 koncertzālē "Cēsis" ar ierakstu zīmola "Piano Classics" jaunā tvarta "Rahmaņinovs. Šopēna variācijas. Dziesmu transkripcijas" prezentācijas koncertu viesosies pianists Georgijs Osokins.

Koncertā skanēs Latvijas atskaņotājmākslas jaunākās sensācijas, pianista Georgija Osokina, programma ar romantisku pieskārienu, kas jau izskanējusi Londonā, Hamburgā un Bernē. Programmas pirmajā daļā skanēs Domeniko Skarlati un Sergeja Rahmaņinova prelūdijas, savukārt otrajā pianists pārsteigs ar divu savu iedvesmojošāko komponistu –  Arvo Pērta un Fredrika Šopēna, darbu interpretācijām. Pēc koncerta būs iespēja jauno ierakstu iegādāties, kā arī saņemt pianista autogrāfu.

Ierakstu Osokins nolēmis veltīt Gidonam Krēmeram, kurš kā neatkārtojams mūziķis un apbrīnojams cilvēks viņam nozīmējot ļoti daudz, sniedzot iedvesmu jauniem meklējumiem.

Pēc fināla Šopēna konkursā Varšavā 2015. gadā pianists Georgijs Osokins kļuva par sensāciju, no kritiķiem izpelnoties epitetus "izcils, neparedzams un revolucionārs".

2019. gada maijā Gidons Krēmers paziņoja, ka Georgijs kļuvis par Kremerata Baltica rezidējošo viesmākslinieku – kopā ar Likā Debargu viņš ir pirmais, kuram 22 gadu pastāvēšanas vēsturē orķestris piešķīris šādu titulu.

Šobrīd Georgijs Osokins ir visvairāk koncertējošs Latvijas pianists, šajā gadā sniedzot nozīmīgas debijas "Berlin Konzerthaus", "Elbphilharmonie" Lielajā zālē, kā arī prestižajos festivālos "Klavier-Festival Ruhr" un "Bern International Piano Series". Kopš 2018. gada viņš regulāri uzstājās kopā ar Gidonu Krēmeru, un pēc koncertiem Vācijā, Lielbritānijā, Krievijā un Francijā gaidāmas tūres arī Āzijā un ASV.

Biļetes nopērkamas koncertzāles "Cēsis" kasē, "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un internetā.

Līdzīgie raksti