Ādolfs, Ilgonis

Brīvdabas kino vakarā Valmiermuižā izrādīs filmu "Klejotāji"

Laiska brīvdabas kino baudīšana ir neatņemama vasaras sastāvdaļa! 13. augustā plkst. 21.00 Valmiermuižas parkā būs skatāma dokumentālā filma „Klejotāji” un iespēja satikties, uzdot jautājumus par un ap filmas tapšanas gaitu režisoram Matīsam Kažam.

„Klejotāji” ir stāsts par trim filmas režisora vienaudžiem – divdesmitgadniekiem, kuri meklē savu vietu mūsdienu pasaulē, nododoties dažāda veida klejojumiem.

„Arī pašas filmas forma pielīdzināma klejojumam. Klejojumam pa īsiem mirkļiem, izvēlēm, kas veido mūsu dzīves, arī pa spēcīgām un pretrunīgām izjūtām. „Klejotāji” nav tikai stāsts par jauniešiem mūsdienu nekontrolējamā progresa un globalizācijas laikmetā, patiesībā filmai vajadzētu būt aktuālai jebkuram skatītājam, kurš pieredzējis jaunībai raksturīgo sevis meklēšanas un identitātes veidošanās procesu,” filmu raksturo režisors Matīss Kaža.

Filma „Klejotāji” tapusi trīs gadu laikā trīs valstīs – Latvijā, ASV un Japānā.

Režisors Matīss Kaža (1995) kinoizglītību ieguvis Ņujorkas Universitātes Tiša mākslas skolā, zināšanas papildinājis Amerikas Kino institūtā Losandželosā. Jau studiju laikā uzņēmis savu pirmo pilnmetrāžas dokumentālo filmu „Vienu biļeti, lūdzu!” (2017), kas guvusi atzinību vairākos starptautiskos kinofestivālos.

Nākamie brīvdabas kino vakari Valmiermuižā:

22. augustā plkst. 19.00 būs baudāms suģestējošās grupas „Zāle” koncerts, bet plkst. 21.00 animācijas filma „Projām”.

27. augustā plkst. 21.00 spēlfilma „Jelgava '94” un tikšanās ar režisoru Jāni Ābeli.

17. septembrī plkst. 21.00 spēlfilma „Nekas mūs neapturēs” un tikšanās ar režisoru Andri Gauju.

Brīvdabas kino vakaros DALĪBA BEZ MAKSAS.

Lai arī vairums sēdvietu nodrošināsim, nekautrējies ņemt līdzi beņķīti vai plediņu, lai filmas baudīšanai izvēlētos sev tīkamāko vietu parka zālītē vai nojumē. Turpat līdzās esošā Valmiermuižas alus tirgotavā būs iespējams iegādāties spirdzinājumus un uzkodas līdzņemšanai.

Līdzīgie raksti