Eleonora, Ariadne

Brazīliešu karnevāla koncertuzvedums VEF kultūras pilī

Kurš gan no mums nav vēlējies piedalīties krāšņā un ugunīgā brazīļu karnevālā ziemas viducī - 7. februārī plkst. 19.30 VEF kultūras pilī mums visiem tiks dota šāda iespēja!

Brazīliešu karnevāla koncertuzvedums ir kultūru, skaņu, krāsu un ritmu sajaukums. Visu latīņamerikāņu ballīšu megahīts ''Kaoma'' izpildījumā ''Lambada'', popgrupas ''Black Eyed Peas'' grāvējs ''Mas que nada'', vēl 1940. gadā Carmen Miranda izpildītā  un par visu laiku hitu kļuvusī ''Mamãe eu quero'', kā arī mūzika no populārās Disneja multfilmas ''Real in Rio'' tēma ir tikai daži no skaņdarbiem, kas liks apmeklētāju sajūtām iekvēloties.

Atverot ritmu robežas, mūziķi iziet ārpus ierastajiem rāmjiem, radot jauktu skaņu. Ansambļa radītajās skaņās un tekstos var sajust spēku un prieku no attāluma, kas cenšas pārraidīt atjaunotnes un brīvības enerģiju.

Muzikālās grupas līderis un vokāls Rodrigo Manfrinati ir dzimis Campinas pilsētā, Brazīlijā, muzikālā ģimenē un ir ietekmējies no vairākām sambas un R&B grupām, kurās ir piedalījies, un cenšas koncentrēties uz mūzikas radīšanu, kas uzrunā ikvienu.

Miguel Kuyyoi ir nācis no Santjago, Čīlē un savas muzikālās izaugsmes gaitā ir piedalījies vairākos pasaules muzikālos projektos, “uzsūcot” sevī dažādu muzikālo instrumentu, atskaņošanas stilu un formu manieres, kā arī pastāvīgi attīstot savas iemaņas.

Vēl viens brazīļu izcelsmes mūziķis Rafael Dasilvo ir uzstājies ar Brazīlijā un visā pasaulē slaveniem mūziķiem, tādiem kā Alexsandre Carlo (Natiruts) Ellen Oleria, Gog un Marceleza (Maskavo).

Citi šī brazīļu kanevāla dalībnieki ir pārsteidzošā sitaminstrumentu grupa "Samba de Riga" no Latvijas, kas uz autentiskām brazīliešu bungām spēlē afro-brazīliešu ritmus, tādus kā samba, samba-reggae, maracatu, samba-funk, candomble un citus. “Samba de Riga” ar savu skaļo, apjomīgo skanējumu, kā arī sinhrono kustību palīdzību ienes Brazīlijas favellu atmosfēru un prieku tepat Latvijā, uzlādējot skatītāju emocionālās “baterijas”.

Un, protams, kāds gan brazīļu karnevāls bez krāšņi tērptajām un ugunīgajām brazīļu dejotājām satriecošās Vasessas Rufino vadībā! Spēcīgā horeogrāfija sajaukumā ar majestātiskajiem kostīmiem piešķir graciozitāti un autentiskumu visam priekšnesumam.

Starptaustiskā koncertšova komanda sola uzburt īstus svētkus slavenā Riodežaneiro karnevāla garā. Redzēt viņu uzstāšanos ir kā doties ceļojumā uz Brazīlijas karnevālu.

Biļetes pieejamas “ Biļešu Paradīze” kasēs.

Līdzīgie raksti