Eleonora, Ariadne

Atvērta jauna kultūrtelpa “M/Darbnīca”. FOTO

Ar saviesīgu pasākumu draugu lokā 7. oktobrī atvērta jauna kultūrtelpa “M/Darbnīca”, kas atrodas K. K. fon Stricka villas kompleksā Aristīda Briāna ielā 9, Rīgā.

Jaunajā divstāvu kultūrtelpā lielākais uzsvars likts uz mūziku – galvenokārt uz džezu, avangardu un elektroniku, taču pirmajā stāvā atvērta arī gleznu un fotogrāfiju izstādēm paredzēta galerija.

“M/Darbnīca” būs atvērta ikdienā no pulksten diviem dienā līdz vēla vakara stundām un tajā būs iespējams baudīt arī kvalitatīvus dzērienus. Īpašs uzsvars likts uz plašu vīna izvēli. Bez dzīvajiem koncertiem paredzēti arī vinila plašu vakari, ko vadīs šā formāta entuziasti un melomāni.

““M/Darbnīca” ir vieta, kur varēs iepazīties ar džeza mūzikas dažādību, attīstību un transformāciju,” uzsver viena no jaunās kultūrtelpās īpašniecēm Maija Moira Mazanova. “Turklāt nekautrīgā savienojumā ar elektroniku, pasaules mūziku vai jebkuru citu mākslinieciskās izpausmes veidu. Gribas, lai Rīgā ir vieta, kur pulcēties dažādiem džeza mūzikas cienītājiem, jo tā nav tikai liftā atskaņojamā fona mūzika vai arī kaut kas sarežģīts un nesaprotams, kā tas daudziem joprojām šķiet. Džezs ir daudzveidība, attieksme, dzīves garša un spēcīga enerģijas apmaiņa, un nav pieņemami, ka Baltijā lielākajā pilsētā nav vietas, kur to sajust, tādēļ, īpaši uzsverot šo aspektu, arī esam atvēruši jauno kultūrtelpu “M/Darbnīca”.”

Uz jauno koncertvietu aicināts jebkurš interesents. Turklāt saimnieki padomājuši arī par kvalitatīviem stacionārajiem mūzikas instrumentiem, lai jam session dzirkstelei, ja tāda uzrodas, nebūtu jāgaida ne mirkli, – “Yamaha” klavierēm, ko piedāvā Brīvības ielā 152 atvērtais Klavieru salons, un Latvijā ražotām bungām “KK Seaside Drums”, kas, kā zināms, ir Jūrmalā strādājošā meistara Krišjāņa Kupcāna roku darbs. Kultūrtelpā plānots organizēt arī oficiālus jam session pēc ārzemju džeza mākslinieku koncertiem galvaspilsētā.

“Mums ir, ar ko lepoties,” turpina Maija. “Mums ir mūsdienīgi mākslinieki ar svaigu skatījumu un Rietumeiropas pieredzi. Jauna, talantīga mūziķu paaudze, tādēļ “M/Darbnīcā” vēlamies radīt vidi, kurā notiek viņu un citu domubiedru mijiedarbība, varbūt pat rodas jauni mūzikas un kultūras virzieni. Tas ir iespējams citam citu atbalstot un esot vienotiem.”

Līdz oktobra beigām pirmā stāva galerijā apskatāmi jaunā neoekspresionisma mākslinieka Puntusa darbi, bet novembrī sienas rotās analogā foto meistardarbi. Kultūrtelpas saimnieki komentē, ka gluži vienkārši vēlas atkal iekvēlināt mīlestību starp glezniecību un mūziku, pieaicinot trešo mīļāko – fotogrāfiju. Savukārt otrā stāva sienas jau sākušas gaidīt pirmos ierāmētos fotomirkļus no “M/Darbnīcā” ieplānotajiem koncertiem.

Līdzīgie raksti