Vera, Vaira, Vairis

Atsākas koncertsarunu cikls TUVĀK ar Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķiem

17. jūnijā pulksten 19.00 bezmaksas tiešraidē no Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” Liepājas Simfoniskais orķestris piedāvā baudīt jau iecienīto koncertinterviju ciklu TUVĀK, kur mūzikā un sarunās iepazīstina ar saviem mūziķiem. Šajā reizē cikla fokusā būs arfiste Dārta Tisenkopfa.

Liepājas Simfoniskā orķestra arfiste Dārta Tisenkopfa savu izjusto spēles prasmi apguvusi Itālijā. Viņa sevi uzskata par perfekcionisti, vienmēr tiecas uz izaugsmi arfas spēlē. Dārta regulāri koncertē arī kā soliste un kamermūziķe un par vienu no saviem mērķiem ir izvirzījusi arfas kā soloinstrumenta popularizēšanu Latvijā. 18 gadu vecumā Dārta devās uz Itāliju, lai padziļināti apgūtu arfas spēles prasmi un 2018. gadā ar izcilību absolvēja maģistra studijas Parmas "Arrigo Boito" konservatorijā. Viņa ir specializējusies arī baroka lautas spēlē. Guvusi atzinību vairākos starptautiskos konkursos, piedalījusies laikmetīgās mūzikas festivālā “Traiettorie” un Mantovas kamermūzikas festivālā. Kā soliste sadarbojusies ar “Orchestra Regionale Emilia-Romagnia”.

Koncertsarunu cikls TUVĀK aicina klausītājus attālināti tikties mūzikā un sarunās ar orķestra mūziķiem uz “Lielā dzintara” skatuves. Publikas mīlētais kolektīvs daudziem asociējas vien ar  brīnišķīgu skaņu un skatuves kopskatu koncertzālē, pilī vai koncertarēnā, bet tuvāk iepazīt unikālās personības, kas veido šo orķestri, līdz šim nav bijusi iespēja. Šajā klausītāju atzinību guvušajā koncertciklā, kas norisinās jau kopš aizvadītā gada vasaras, var baudīt gan orķestra mākslinieku solo spēli visdažādākajos mūzikas stilos, kā arī sarunā ar Liepājas koncertzāles vadītāju Timuru Tomsonu uzzināt, kas papildus mūzikai aizrauj un iedvesmo mūziķus.

Visi iepriekšējie TUVĀK raidījumi aizvien bez maksas ir skatāmi orķestra mājas lapā www.liepajassimfoniskais.lv.

Līdzīgie raksti