Saulvedis

Atklāta izstāde “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade”. FOTO

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” ir vienīgais Latvijā, kas glabā un popularizē jūgendstila kultūrvēsturisko mantojumu. Izstāde “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade”, kas līdz 22. septembrim apskatāma ikvienam izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa”, iepazīstina ar muzeja desmit gadu laikā mērķtiecīgi un rūpīgi veidoto kolekciju.

Izstāde daudzpusīgā un interaktīvā veidā ataino Rīgas jūgendstila kultūrvēsturisko mantojumu Eiropas kontekstā. Tā iepazīstina ar 20. gadsimta sākuma estētisko pasauli, kultūras un sadzīves tradīcijām.

Muzejiskie priekšmeti pārsteidz ar stila izsmalcinātību un eleganci. Plašās porcelāna, fajansa, stikla un metāla kolekcijas, interjera priekšmeti, greznie dāmu un kungu apģērbi un aksesuāri, grāmatas un periodika sniedz ieskatu rīdzinieku mākslas dzīvē, stāsta par kultūras centieniem un sadzīvi 20. gadsimta sākumā. No paaudzes paaudzē mantotie rokdarbi demonstrē rīdzinieču radošo meistarību.

Fotogrāfijas un to albumi raksturo Rīgas foto darbnīcu tehniskās iespējas un ataino jūgendstila laika apģērbu, aksesuāru un frizūru modi. Muzeja glezniecības un grafikas kolekcijā skatāmi vairāki izcilu jūgendstila perioda mākslinieku – J. Rozentāla, B. Borherta, K. Brencēna u. c. – darbi. Izstāde sniedz ieskatu arī izcilo arhitektu Konstantīna Pēkšēna un Vilhelma Bokslafa radošajā darbībā. Aplūkojami arī 20. gadsimta sākumam raksturīgi jūgendstila viesistabas un ēdamistabas interjeri ar autentiskiem šī stila elementiem.

“Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade” caur dažādo šī laika artefaktu kopumu mūsdienu skatītājam plašā un aizrautīgā veidā vēsta par šī laika estētiskajām vērtībām, par kultūrvēsturisko procesu norisi, to nozīmību un ietekmēm gan Rīgas, gan arī Eiropas kontekstā.

Izstādi organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” un izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa”.

Izstāde “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade” izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa”, Kungu ielā 3, Rīgā, skatāma līdz 2019. gada 22. septembrim.

Līdzīgie raksti