Ilvija, Marlēna, Ziedone

Atklās jaunu platformu - koprades virtuve “RE CEP TE”

Attīstot Āgenskalna tirgu, jau sākotnēji tika iecerēti vairāki inovatīvi un sabiedrībai interesējoši darbības virzieni, un tagad vēl viens no tiem ir īstenots, visiem pieejama koprades virtuve “RE CEP TE” Āgenskalna tirgus otrajā stāvā. Tā ir vieta, kur mācīties gatavot veselīgus ēdienus, iepazīties ar inovācijām pārtikas jomā, apgūt vietējo un cittautu kulināro mantojumu, rīkot izglītojošus un izklaides pasākumus, kā arī testēt jaunas biznesa idejas.

Virtuvē iecerētas izglītojošas meistarklases un darbnīcas, ēstgatavošanas raidījumu norise, grāmatu atklāšanas un pārtikas inovāciju pasākumi, sarunas par veselību un ilgtspēju, jau eksistējošu un jaunu Latvijas restorānu un kafejnīcu iepazīšana, jaunu pārtikas nozares uzņēmējdarbības iniciatīvu testa platforma vai gluži vienkārši koprades virtuvē varēs draugu lokā nosvinēt dažādus svētkus kaut ko kopīgi gatavojot. Virtuve ir pilnībā aprīkota ar visu nepieciešamo tehniku gan profesionālu, gan neprofesionālu pasākumu vajadzībām. “RE CEP TE” ir platforma, kas vērsta uz kopradi, dažādu sociālo grupu iekļaušanu un veselīga dzīvesveida veicināšanu.

Ikviens tiek aicināts uz  daudzpusīgu norišu programmu atklāšanas nedēļas nogalē. Piektdien, 8. septembra vakarā virtuvē darbosies rīdzinieku iemīļota vieta “Desiņas un mīdijas”, 9. septembrī, sestdien, ar veselīgām maltītēm iepriecinās pavāre Ineta Grēniņa no “Pipardilles”, taču 10. septembrī, svētdien, būs Tēvu dienas brokastis kopā ar Āgenskalna tirgus “Verandas” saimniekiem un pēc brokastīm iepazīsim fermentēšanas kultūru bezmaksas darbnīcās - gatavosim kimči un enzīmu dzērienus. Pēc atklāšanās koprades virtuvē regulāri ieplānoti daudzveidīgi pasākumi, kā, piemēram, 17. septembrī Kartupeļu festivāla brokastis un kartupeļu maltīšu darbnīcas, 30. septembrī “Novada garšas” noslēguma pasākuma aizraujošas meistarklases ar sezonas produktu izmantošanu un konsultācijām ar uztura speciālistiem, 1. oktobrī kafijas degustācijas un latte art sacensības Kafijas dienā, 22. oktobrī Ābolsvētki. Aicinām pieteikties ar saviem pasākumiem, rakstot uz [email protected].

Koprades virtuve tapusi pateicoties “Apvārsnis 2020” projektam ''IN-HABIT - veselīgas un iekļaujošas pilsētas'', ko līdz 2025.gadam īsteno Āgenskalna tirgus. Projekta mērķis Rīgā: veselīgu un iekļaujošu kopienu popularizēšana Āgenskalna apkaimē, attīstot Āgenskalna tirgu par pārtikas centru. Projekta galvenās aktivitātes un darbības virzieni: koprades virtuves izveide, teritorijas labiekārtošana, e-komercijas attīstība un atkritumu samazināšana.

Līdzīgie raksti