Māris, Mārica, Maigurs

Atklāj multimediālu izstādi “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”. FOTO

Piektdien, 10. maijā Doma laukumā atklāta multimediāla izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”, kas jau spējusi pārsteigt publiku Berlīnē, Parīzē un Maskavā. Līdz pat 10. augustam rīdzinieki un galvaspilsētas viesi var apskatīt 16 nozīmīgāko modernisma laikmeta mākslinieku – Kloda Monē, Edgara Degā, Pola Gogēna, Anrī Ruso, Anrī de Tulūza-Lotreka, Gustava Klimta, Pola Sinjaka, Pīta Mondriāna, Amedeo Modiljāni, Vinsenta van Goga, Pjēra Ogista Renuāra, Huana Grīsa, Paula Klē, Franča Marka, Vasilija Kandinska un Kazimira Maļeviča – darbus. Kopumā izrādīti aptuveni 5000 mākslas darbi no vairāk nekā 20 pasaules muzejiem.

Izstāde sevī apvieno Eiropas mākslas meistardarbus un moderno tehnoloģiju sasniegumus, kā arī tā ir lieliska izglītības platforma gan skolēniem, gan pieaugušajiem. Īpaša uzmanība būs pievērsta grupām no mākslas un dizaina skolām, kā arī skolām, kuras skolotāju pavadībā apgūst pasaules mākslas kultūru un vēsturi. Skolotāji izstādes laikā vai pēc tās apmeklējuma var paši skolēniem vadīt ekskursijas.

“Šīs mākslas un tehnoloģiju savienības mērķis ir atklāt mūsdienu skatītājam cilvēka ģēnija dziļumu un ļaut pārvarēt nedrošību, skepsi, bet reizēm arī bailes no XX gadsimta mākslas pasaules,” atklāj kulturologs un Rīgas Stradiņa universitātes profesors Deniss Hanovs.

Diemžēl mūsdienu māksla ne vienmēr ir populāra plašākā publikā, tāpēc profesors Deniss Hanovs paskaidro: “Izstāde pēc būtības ir gandrīz aizmirstā Apgaismības gadsimta seja – saprast un pieņemt mūsdienu mākslu ir daudz vieglāk ar plašu mākslas darbu panorāmu un patīkamā mūzikas pavadījumā. Modernisma enerģija, ideju eksplozija, ģēniju radošās savienības mums atklājas ar audiovizuālo imersīvo tehnoloģiju palīdzību, tā būtiski atvieglojot uztveri.”

"Mēs ceram, ka šis šovs būs galvenais šīs vasaras kultūras notikums Latvijā, kā arī vēlreiz izcels Rīgu kā Baltijas kultūras galvaspilsētu ārzemju viesiem,” savās pārdomās dalās izstādes organizators Romāns Morozovs.

Izstāde no 10. maija līdz 10. augustam apskatāma Doma laukumā, Pils ielā 23.

Izstādes apmeklēšana notiek seansu veidā; ieejas biļešu cenas no 9 eiro.

Līdzīgie raksti