Biruta, Mairita, Bernedīna

22. Starptautiskais Garīgās mūzikas festivāls

Starptautiskais Garīgās mūzikas festivāls ar aizraujošām koncertprogrammām Latvijas vasaras papildina jau 22 gadskārtu. No 10. augusta līdz 24. augustam pieci festivāla koncerti skanēs Sv. Jāņa baznīcā, Rīgas Domā, Zirgu ielas koncertzālē un Lielajā dzintarā, Liepājā. Programmā pasaules pirmatskaņojumi, džezs un gospeļmūzika, franču mūzikas dižgaru meistardarbi, kā arī Imanta Kalniņa Sestā simfonija un Morisa Diruflē Rekviēms.

Kora direktors Māris Ošlejs par festivālu izsakās dzejā: “Pastāvēs, kas pārvērtīsies (Rainis). Garīgās mūzikas festivāls ir pārkāpis abu pilngadību robežu un turpina radīt – pirmatskaņojumu koncerts, pasaules klases mākslinieku viesošanās, atsauces uz nozīmīgām komponistu gadskārtām, kā arī ievieš jaunas krāsas – gospeļi, spiričueli, džeza klātbūtne. Festivāls aizvien veidojas un mainās, lai kļūtu krāsains un aizvien dažādāks.”

Šī gada festivāls tiks atklāts 10. augustā Sv. Jāņa baznīcā ar trīs pasaules pirmatskaņojumiem – komponistes un diriģentes Līgas Celmas-Kursietes jaundarbu “Dzīvības kokam”, Lietuvas koru mūzikas līdera Vītauta Miškina skaņdarbu, kas radīts korim, sitaminstrumentiem, stīgu kvintetam un lietuviešu tradicionālā instrumenta “skudučs” komplektam, kā arī Valta Pūces jaundarbu “Psalmu burtnīca”, kura atskaņojumā piedalīsies instrumentālās grupas “DAGAMBA” mūziķi. Nākamajā koncertā tiek piedāvāts svaigs un atspirdzinošs jaunums - džeza un gospeļmūzikas koncerts. 15. augustā Zirgu ielas koncertzālē muzicēs Rīgas Doma kora skolas gospeļu koris Unas Stades vadībā un īpaša viešņa no Amerikas – džeza dziedātāja Vaniša-Arlīna Gūlda (Vanisha-Arleen Gould).

Festivāla mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Māris Sirmais stāsta par festivāla franču mūzikas programmu: “Festivāls šajā gadā noritēs franču mūzikas zīmē. Aicināju 20. augusta programmu vadīt franču multimāksliniekam un kora “Mikrokosmoss” diriģentam Loikam Pjēram (Loic Pjerre), kuru esmu daudzkārt saticis dažādos festivālos un konkursos ārpus Latvijas. Šis mākslinieks izceļas ar oriģinalitāti un netipisku pieeju koncertprogrammu veidošanā. Koncertprogrammā iekļauti nozīmīgi darbi – Francisa Pulenka “Litānija melnajai Jaunavai”, Šarla-Marijas Vidora Mesa, kā arī vairāki ērģeļmūzikas šedevri, kurus atskaņos meistarīgā Pireta Aidulo no Igaunijas.”

Sadarbībā ar Liepājas Simfonisko orķestri un festivālu “Liepājas vasara” notiks divi noslēguma koncerti. 23. augustā Liepājā, Lielajā dzintarā un 24. augustā Rīgas Domā Māra Sirmā vadībā izskanēs divi lielas formas meistardarbi – komponista Imanta Kalniņa mīlestības darbs Sestā simfonija, kā arī Morisa Diruflē grandiozais Rekviēms, kas pirmo reizi kora vēsturē tiks atskaņots pilnā redakcijā.

Līdzīgie raksti