Māris, Mārica, Maigurs

Ar krāšņu Raimonda Paula koncertu atklāj 2019. gada vasaras sezonu. FOTO

Sestdien, 1. jūnijā ar krāšņu Maestro Raimonda Paula kino mūzikas koncertu tika atklāta 2019. gada Dzintaru koncertzāles vasaras sezona. Koncertā varēja baudīt Raimonda Paula kinomūzikas retrospekciju no 1967. līdz 2018. gadam jaunos aranžējumos kopā ar lieliskajiem R. Paula mūzikas partneriem – Latvijas Radio bigbendu, “Radio trio” un pašu Maestro pie klavierēm.

Koncertā izskanēja mūzika no labi zināmām kinofilmām “Mans draugs – nenopietns cilvēks”, “Ilgais ceļš kāpās”, “Likteņdzirnas”, “Dāvana vientuļai sievietei”, “Homo Novus” un citām, par klasiku kļuvušām filmām, kur R. Paula mūzikas rokraksts iezaigojas ar džezisku liriku, kaprīziem ritmiem un tikai maestro piemītošo latvisko noskaņu paleti, bet pāri visam – R. Paula mūzikas šarmantais melodisms un nepārspējamais klavieru piesitiens, kas Dzintaru koncertzāles vasaras sezonas atklāšanas koncerta klausītājiem sniedza izcilu baudījumu.

Jau ziņots, ka arī šovasar, kā katru gadu, klausītājus Dzintaros priecēs krāšņi festivāli – “Jūrmalas festivāls”, 20. starptautiskais baleta festivāls, “Summertime – aicina Inese Galante”, “Laima Rendezvous Jūrmala ‘19”, “Artissimo”, jaunais simfonisko orķestru festivāls “Rīga Jūrmala”. Vasaras sezonā gaidāmi daudzi iecienītu akadēmiskās un populārās mūzikas mākslinieku koncerti.

Dzintaru koncertzāle ir dabas un arhitektūras pērle Baltijas jūras krastā. Šobrīd, pēc vēsturiskās Dzintaru koncertzāles atjaunošanas 2015. gadā, komplekss ietver elegantu trīsdesmito gadu slēgto koncertzāli ar 500 sēdvietām, restorānu, kamerzāli, ka arī akustiski izcilu segto vasaras koncertzāli ar 2100 sēdvietām un to ieskaujošo dārzu jūras krastā. Koncertzālē regulāri uzstājas Latvijas un pasaules izcilākie mūziķi, dziedātāji, dejotāji un citi mākslinieki. Dzintaru koncertzāle ir vieta, kur atrast īstu mūzikas un dabas harmoniju, baudot pasaulslavenu mākslinieku sniegumu.

Līdzīgie raksti