Modris, Matīss, Mariss

Ar krāšņu programmu Rīgas Sv. Jāņa baznīcā uzstāsies Amherstas koledžas koris no ASV

1. jūnijā plkst. 18.00 Rīgas Sv. Jāņa baznīcā notiks koncerts “Balsu pavasaris. Ešenvalds. Sibēliuss. Monteverdi”, kurā uzstāsies Amherstas koledžas koris (Amherst College Choral Society) no ASV Masačūsetas štata diriģentes Ariannas Abelas (Arianne Abela) vadībā. Pateicoties labdaru atbalstam, ieeja koncertā būs bez maksas, ar ielūgumiem, kurus iespējams saņemt visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

Koris ir sagatavojis jauneklīgu,  krāšņu un daudzveidīgu programmu, kurā iekļauti skaņdarbi no renesanses laikmeta komponistiem Orlando di Lasso un Klaudio Monteverdi līdz pat tradicionāliem amerikāņu dziedājumiem dažādu skaņražu apdarēs. Koncertā skanēs arī kora variējums dažādu laikmetu un stilu koru partitūrās, sākot no Antona Bruknera un Jana Sibēliusa līdz pat bulgāru klasiķim Petko Stainovam. Neiztrūks arī latviešu komponistu veikums – koris iestudējis gan latviešu tautas dziesmu “Es gulu, gulu” Ārija Šķepasta apdarē, gan Ērika Ešenvalda pasaulē atzītās kora kompozīcijas – “Long Road” un “Stars”.  Koris speciāli veidoja sadarbību ar Ešenvaldu šī koncerta tapšanā, tādējādi mūsu komponists ir uzskatāms arī par Amherstas  kora Latvijas koncerta “krusttēvu”.

Kora harizmātiskā diriģente Ariannas Abela 2013. gadā ar pašas izveidotu ansambli “3 Penny Chorus & Orchestra” iekļuva talantu šova “America's Got Talent” 8. sezonas pusfinālā. A. Abela ir arī dibinājusi un diriģē Detroitas Sieviešu kori (Detroit Women's Chorus) un Detroitas Taisnīguma kori (Detroit Justice Choir) – abu koru darbība tiek veltīta sociālā taisnīguma un sabiedrības līdzdalības veicināšanai. Diriģente ir pazīstama ar saviem centieniem ietekmēt sabiedrības apziņu ar mūzikas palīdzību – viņa cieši sadarbojusies ar organizāciju “Musicians Take a Stand”, lai organizētu desmitiem labdarības koncertu dažādās ASV pilsētās.

1821. gadā dibinātās Amherstas koledžas koris apvieno koledžas studentus un citus kormūzikas cienītājus, kuri savas diriģentes Ariannas Abelas vadībā izpilda gan klasiskās mūzikas, gan popmūzikas skaņdarbus, paužot diriģentes pārliecību, ka katrā laikmetā atrodamas savas vērtības. Koris bieži dodas koncertturnejās pa visu pasauli un sadarbojas ar tādiem ievērojamiem ASV komponistiem kā Kolins Brits (Britt), Steisijs Gibs (Gibbs), Kerolaina Šova (Shaw) un Šara Nova (Nova). Tagad šiem kora mūzikas meistariem ir pievienojies arī mūsu  izcilais skaņradis Ēriks Ešenvalds.

Līdzīgie raksti