Agnese, Agnija, Agne

Ar izstādi atklāj festivālu "Via Baltica 2019”. FOTO

Trešdien, 7. augustā, Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē tika atklāts pirmais no 2019. gada “Via Baltica” festivāla pasākumiem – izstāde “Nacionālās Vienotības diena – Gruzijas mierīgā cīņa par brīvību”.

Izstādē apskatāmi fotoattēli, kas vēsta par traģiskajiem 1989. gada 9. aprīļa notikumiem, kad līdzīgi kā Baltijas valstīs Gruzijas iedzīvotāji pulcējās, lai miermīlīgā protesta akcijā cīnītos par valsts neatkarības atjaunošanu. Diemžēl Gruzijas gadījumā ar upuriem. Līdzās 1989. gada notikumiem izstādē apskatāms vēl kāda notikuma atspoguļojums.

Tieši pirms 11 gadiem, 2008. gada 7. augustā, Krievija kā “miera uzturētāji” iebruka Gruzijā, okupējot gandrīz 20 % Gruzijas teritorijas. Šī konflikta laikā tika nogalināti neskaitāmi civiliedzīvotāji, iznīcināta civilā infrastruktūra un tūkstošiem cilvēku bija jāpamet mājas. Krievija vēl šodien saglabā kontroli pār iekarotajām Abhāzijas un Dienvidosetijas daļām. 2008. gada notikumu sekas Gruzijā ir izjūtamas vēl šodien un zaudējumu skaits ir neatsverams, tāpēc pēc Gruzijas vēstniecības Latvijā lūguma, izstādē pieminēti arī šie notikumi.

Kā pastāstīja organizatori, festivāls “Via Baltica” turpināsies ar koncertu zem zilām debesīm! Festivāla muzikālo programmu atklās piektdien, 16. augustā pulksten 20.00 vēsturiskajā Romas dārzā, kur uzstāsies vienreizējie Xylem TRIO, izpildot Baltijas valstu un Gruzijas komponistu skaņdarbus.

Līdzīgie raksti