Zinta, Vīlips, Filips, Dzinta

Ar īpašu veltījumu Žagaram uz Lielās ģildes skatuves izskan "Tristana un Izoldes" mīlasstāsts. FOTO

Pavasara pirmā mēneša pirmajā dienā, 1. martā, LNSO Lielajā ģilde saviem klausītājiem sniedza īpašu notikumu – pirmo reizi 100 gadu laikā uz Latvijas skatuves notika daļējs Riharda Vāgnera mīlasstāsta "Tristans un Izolde" koncertiestudējums, iekļaujot slaveno "Izoldes mīlasnāvi" un operas otro cēlienu. Mākslinieku izpildījums sajūsmināja apmeklētājus, kas ar savām ovācijām lūdza tos atgriezties uz skatuves vairākas reizes.

Koncerta apmeklēju vidū bija LR Kultūras ministre Dace Melbārde, aktieris Gundars Āboliņš, komponists Pēteris Vasks, diriģents Jānis Erenštreits, u.c. sabiedrībā zināmas personības.

Pie diriģenta pults stājās LNSO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga. Solisti – pasaules mērogā ievērojami Vāgnera mūzikas dziedātāji zviedru soprāns Irēne Teorina (Izolde), amerikāņu tenors Korbijs Velčs (Tristans), zviedru mecosoprāns Martina Dike (Brangēna) un latviešu basbaritons Egils Siliņš (Marks). Melota lomā – Latvijas šābrīža spožākais tenors Mihails Čuļpajevs. Koncerta pirmajā daļā tika atskaņota somu komponista Žana Sibēliusa Septītā simfonija, kā arī "Īzoldes mīlasnāve" Irēnas Teorinas izpildījumā. Koncerta otrajā daļā skanēja "Tristans un Izolde" otrais cēliens, kuru LNSO veltīja mūžībā aizgājušajam Andrejam Žagaram, tā kā viens no viņa sapņiem bija šo operu iestudēt LNO.

Līdzīgie raksti